W sobotę (31.10) nasza drużyna walczyła z AZS Politechnika w Rzeszowie,  każdy z zawodników Palmiarni odnotował po jednym zwycięstwie. W pojedynku otwarcia, po bardzo wyrównanej walce, Lucjan Błaszczyk pokonał reprezentanta Chorwacji – Tomislava Kolarka 3:2.

W drugim spotkaniu tego wieczoru, zawodnicy zafundowali kibicom nie mniej emocji. Tomasz Lewandowski – grający trener AZS Politechniki, spotkał się Joergenem Perssonem. Gospodarz prowadził już 2:0 w setach, ale były mistrz świata zdołał wyrównać do stanu 2:2. O zwycięstwie Lewandowskiego zdecydowało piąte rozdanie, w którym minimalnie wygrał 13:11, a cały mecz rozpoczął się jakby od początku, od stanu 1:1

W trzecim spotkaniu nie było już tak wiele emocji. Zawodnik gości, Miroslav Horejsi, w czterech setach pokonał Mateusza Gołębiowskiego, który nie prezentuje ostatnio zbyt wysokiej formy.

Kolejny pojedynek wieczoru to dość nieoczekiwane, szybkie zwycięstwo Perssona. Po tym, jak Tomasz Lewandowski zwyciężył ze Szwedem 3:2 kilkadziesiąt minut wcześniej, można było spodziewać się co najmniej tak samo wyrównanej walki Chorwata. Tak się jednak nie stało, a Kolarek nie zdołał wygrać z Perssonem ani seta.

Dzięki zwycięstwu Palmiarni 3:1 nad AZS Politechniką, drużyna Lucjana Błaszczyka ma już w tabeli 11. punktów i zajmuje 6. miejsce.

AZS Politechnika Rzeszów – ZKS Palmiarnia Zielona Góra 1:3

Tomislav Kolarek – Lucjan Błaszczyk 2:3

Tomasz Lewandowski – Joergen Persson 3:2

Mateusz Gołębiowski – Miroslav Horejsi 1:3

Tomislav Kolarek – Joergen Persson 0:3

Partnerem wydarzenia sportowego jest Totalizator Sportowy ze swoją najbardziej znaną marką LOTTO.