Szkolenie w ZKS-ie

W szkółce trenują dzieci i młodzież z terenu całej GMINY I MIASTA ZIELONA GÓRA oraz okolicznych miejscowości. Główne zajęcia prowadzone są w sali sportowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie(18 stołów) oraz na sali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Drzonkowie(10 stołów). Naszym nadrzędnym celem jest popularyzacja i masowe upowszechnianie gry w tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży jak i u dorosłych(sport dla wszystkich). Prowadzimy swoją działalność, rozpoczynając od podstaw szkolenie dzieci w wieku od 7 lat. Otwierane są nowe filie ZKS-u Drzonków w Szkołach Podstawowych(patrz obok) . Najbardziej utalentowani i zdeterminowani przechodzą do grup bardziej zaawansowanych do CENTRUM SZKOLENIA w DRZONKOWIE, gdzie mają zapewnioną dalszą profesjonalną opiekę i szkolenie na wysokim poziomie. Przy naszej sekcji istnieje Centralny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży Polskiego Związku Tenisa Stołowego.(tylko 2 takie ośrodki w kraju). W ciągu sezonu najlepsi w grupie mają ponad 500 godzin zajęć treningowych. W treningach – jako sparingpartnerzy – często uczestniczą starsi zawodnicy. W trakcie jednego sezonu czołowe zawodniczki i zawodnicy biorą udział w obozie zimowym oraz trzech letnich obozach, gdzie mają okazję do podniesienia swojej formy sportowej. W sposób ciągły do grupy przyjmowani są nowi adepci i jeżeli tylko są chętni do wyczynowego uprawiania tenisa stołowego – pozostają w szkółce.

Najlepsi w kraju i Europie!

Wśród wychowanków ZKS-u są:

LUCJAN BŁASZCZYK czterokrotny olimpijczyk(Atlanta, Sydney, Ateny, Pekin), 11 – krotny Indywidualny Mistrz Polski, kilkukrotny medalista Mistrzostw Europy.

DANIEL GÓRAK – Mistrz Europy Juniorów, multimedalista Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych oraz kilkukrotny medalista Mistrzostw Polski Seniorów.

Wielu zawodników w młodszych kategoriach wiekowych to ścisła czołówka kraju.

Nie tylko sport! WYCHOWANIE, KULTURA I EDUKACJA – staramy się, aby nasi adepci nie tylko podnosili swoją sprawność fizyczną oraz umiejętności gry w tenisa stołowego. ale kładziemy też duży nacisk na wychowanie, kulturę osobistą, dyscyplinę oraz edukację.

ZKS Drzonków gwarancją sukcesu!

Dlaczego warto wybrać ZKS?

  • „Od zabawy do Mistrzostwa”
  • Osiągamy dużo sukcesów
  • Bezpieczna i miła atmosfera zajęć
  • Podchodzimy do sportowców indywidualnie
  • Często jeździmy na różne obozy
  • Bogaty program zajęć – plan treningowy.
  • Profesjonalna kadra szkoleniowa
  • Doskonała baza sportowo-rekreacyjna
  • Gwarancja postępów
  • Starty w turniejach krajowych i międzynarodowych

Chcesz wiedzieć, jak wygląda u nas szkolenie? Zobacz do działu GALERIA, tam też znajdziesz dużo fotografii z wyjazdów, zawodów i obozów. GRUPY TRENINGOWE – znajdziesz godziny i miejsce zajęć. Na STRONIE GŁÓWNEJ prześledzisz najnowsze wydarzenia sekcji i znajdziesz te dawniejsze.