W 16 kolejce Lotto Superligi Tenisa Stołowego ZKS Palmiarnia pokonała na wyjeździe Energę-Manekin Toruń 3:0. Mecz z gatunku za sześć punktów, gdyż obie drużyny walczą o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywek tenisa stołowego w kraju.

Mimo wysokiego wyniku mecz był bardzo wyrównany, a o końcowym sukcesie decydowały końcówki poszczególnych setów, które lepiej wytrzymywali zawodnicy ZKS-u. Pojedynek dnia, który „ułożył” przebieg spotkania, to gra otwarcia Cazuo Matsumoto – Lucjan Błaszczyk. Zwycięstwo kapitana naszej drużyny 3:2 w setach(w piątym secie Matsumoto prowadził 7:5), dało komfort gry Taku Takakiwie, który w drugiej grze pokonał Pawla Sirucka 3:1. W pojedynku nr 3 doświadczony Miroslaw Horejsi dosyć pewnie zwyciężył młodego zawodnika z Torunia – reprezentanta kraju Tomasza Kotowskiego 3:1 i przypieczętował zwycięstwo ZKS Palmiarnia 3:0. Dzięki tej wygranej nasz zespół zainkasował 3 punkty i jest coraz bliżej utrzymania w lidze. Najbliższe spotkanie (również z Takakiwa Taku w składzie) już 31 marca, w Jarosławiu.