Ostatnie spotkanie 1. rundy sezonu 2015/2016 Wschodzący Białystok Superligi tenisistów stołowych zostanie rozegrane w Bytomiu, gdzie miejscowa 3S Polonia podejmie ZKS Palmiarnię Zielona Góra.

Spotkanie 11. kolejki będzie ostatnim meczem rozegranym w tym roku i jest ważniejsze, pod względem układu w tabeli, dla gospodarzy. W przypadku zwycięstwa za trzy punkty, podopieczni Michała Napierały wyprzedzą PKS Kolping Frac Jarosław i 1. rundę zakończą na 3. miejscu. Kiedy lepsza okaże się Palmiarnia, niewiele zmieni się w tabeli.  Po dodaniu trzech punktów, zespół z Zielonej Góry zrówna się z szóstym Zooleszczem Gwiazdą Bydgoszcz. Lucjan Błaszczyk i jego team mają aktualnie 15. punktów i jak deklarowali przed sezonem, celem drużyny jest pewne utrzymanie w lidze.

Lider gospodarzy Tomas Konecny może pokonać zarówno Lucjana Błaszczyka jak i Miroslava Horejsiego, a bardzo dobra dyspozycja w ostatnim czasie Pawła Chmiela może sprawić kolejne niespodzianki. Z drugiej strony od początku sezonu 2015/2016 wysoką i równą formą wykazuje się Lucjan Błaszczyk, co wskazuje na to, że spotkanie w Bytomiu może zostać rozstrzygnięte dopiero po pięciu pojedynkach. Wtedy obie drużyny podzielą się punktami.

Najciekawszym pojedynkiem wieczoru będzie zdecydowanie starcie liderów oby drużyn, czyli Tomasa Konecnego i Lucjana Błaszczyka. Mimo, że jeden z nich zajmuje aktualnie trzecie miejsce w indywidualnym rankingu Wschodzący Białystok Superligi i regularnie bierze udział w turniejach międzynarodowych, to z kolei Polak jest jednym z tych zawodników, którzy posiadają największe doświadczenie sportowe w naszej lidze. Tym bardziej dlatego, spotkanie 11. kolejki, jednocześnie ostatnie w tym roku kalendarzowym, zapowiada się na bardzo wyrównaną rywalizację i walkę o kolejne punkty.

Mecz 3S Polonii Bytom z ZKS Palmiarnią Zielona Góra rozpocznie się 15. grudnia we wtorek o godzinie 18:00. Relację livescore będzie można oglądać na żywo na www.superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live, którą można pobierać bezpłatnie ze sklepu Play.

Źródło: superliga.com.pl