W ostatnim spotkaniu 4. kolejki Wschodzący Białystok Superligi, mistrzowie Polski pokonali w Grudziądzu ZKS Palmiarnię Zielona Góra 3:1. Punkt dla gości wywalczył Lucjan Błaszczyk.

Po raz pierwszy w tym sezonie przed publicznością w hali Olimpii-Unii wystąpił najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu Kaii Yoshida. Tym razem, jak przystało na lidera, pewnie pokonał obu rywali, bo dane mu było aż dwukrotnie walczyć o zwycięstwo. Bez straty seta wygrał z młodym Kamilem Nalepą, a drugą partię z bardziej doświadczonym Miroslavem Horejsim.

Jedyny punkt dla gości z Zielonej Góry zdobył były reprezentant Polski – Lucjan Błaszczyk. W bardzo ciekawym spotkaniu, gdzie lider Palmiarni spotkał się z Patrykiem Zatówką, czyli przedstawicielem młodego pokolenia polskiego tenisa stołowego, górą okazało się jednak doświadczenie i spryt starszego zawodnika. Po przegraniu pierwszego seta 9:11, trzy kolejne toczyły się już pod dyktando zielonogórzanina.

Trzeci punkt dla gospodarzy wywalczył defensor Wang Yang. Reprezentant Słowacji pokonał w trzech odsłonach Miroslava Horejsiego.

27. października ZKS Palmiarnia podejmie u siebie LKS Odrę Głoskę Metraco SA, a Olimpia-Unia zagra tego samego dnia na wyjeździe z Zooleszczem Gwiazdą Bydgoszcz.

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz – ZKS Palmiarnia Zielona Góra 3:1

Kaii Yoshida – Kamil Nalepa 3:0 (11:4, 11:6, 11:4)

Wang Yang – Miroslav Horejsi 3:0 (11:8, 11:8, 11:7)

Patryk Zatówka – Lucjan Błaszczyk 1:3 (11:9, 2:11, 6:11, 8:11)

Kaii Yoshida – Miroslav Horejsi 3:0 (11:4, 11:8, 11:8)

źródło: superliga.com.pl