Zaległe spotkanie 5 kolejki Lotto Superligi pomiędzy ZKS Palmiarnia Zielona Góra z KS Dekorglass Działdowo zostanie rozegrane już w najbliższą sobotę 19 listopada.

Zielonogórzanie w tej chwili zamykają ligową tabelę z 3 punktami w czterech rozegranych meczach. Działdowianie są na 8 miejscu z 6 punktami w czterech meczach. Na pewno miejsca w tabeli nie są satysfakcjonujące dla żadnej z drużyn. Goście przed sezonem byli wymieniani w gronie jednego z faworytów do medalu. To aktualni wice Mistrzowie Polski. W składzie posiadają Japończyka Kenji Matsudaira, który jest w tej chwili liderem drużyny. Czech JiriVrablik nie jest już tak skuteczny jak w poprzednich sezonach, a Patryk chojnowski jeszcze nie odzyskał formy, którą prezentował na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Zgłoszenie są jeszcze zawodnicy z Hongkongu doskonale znani z występów w polskiej lidze Tang Peng i Chun Ting Wong jednak w tegorocznych rozgrywkach jeszcze nie rozegrali żadnego pojedynku. Zielonogórzanom w tym sezonie idzie jak po grudzie. Jedno zwycięstwo i trzy porażki to dotychczasowy bilans gier naszych zawodników. Pomimo niezłej formy Lucjana Błaszczyka I Miroslava Horejsi drużynie ciężko idzie zdobywanie ligowych punktów. Przylot Taku Takakiwy na dwa mecze przyniósł zwycięstwo za dwa punkty nad Jarosławiem. W ostatnich dniach Błaszcyk szlifował formę za granicą USA na turnieju pokazowym i wspólnie z Horejsim na Chalanger w Niemczech. Natomiast Kamil Nalepa brał udział w GPP seniorów i grał w meczach rezerw ZKS na zapleczu Superligi.
Sobotni mecz będzie dla obu drużyn ma bardzo duże znaczenie. W przypadku gospodarzy opuszczą ostatnią pozycję w tabeli, a w przypadku gości zbliżą się do pierwszej czwórki.

Serdecznie zapraszamy wszystkim sympatyków tenisa stołowego do hali sportowej CRS w Zielonej Górze w sobotę 19 listopada na godzinę 16:00.

Transmisję z tego meczu można będzie oglądać za pośrednictwem strony internetowej klubu
www.tenis-stolowy.zks.pl lub www.superliga.com.pl.