W 18 kolejce Lotto Superligi tenisa stołowego zielonogórska Palmiarnia zmierzy się z Energa KTS Toruń. Drużyna gości w ligowej tabeli zajmuje 9 miejsce z 16 punktami i prawie może być pewna utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Skład zespołu z Torunia to: Chińczyk Han Chuaxi, Francuz Abdel Kader Salifou oraz Polacy Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski. Dwaj ostatni to aktualni Mistrzowie Polski w grze deblowej. Zielonogórzanie do meczu przystąpią w składzie: Kamil Nalepa, Maciej Kołodziejczyk, Jakub Jankowski, Łukasz Wachowiak. Gospodarze niedzielne meczu mają już tylko matematyczne szanse na pozostanie w Lotto Superlidze. Faworytem spotkania są „toruńskie pierniki” i każdy inny wynik niż ich zwycięstwo trzeba będzie uważać za niespodziankę.

Mecz ZKS Palmiarnia – Energa KTS Toruń zostanie rozegrany 17 marca br. o godzinie 18.00 na hali sportowej WOSiR Drzonków. Transmisję z tego meczu będzie można zobaczyć na TV Nowa Dzielnica. Sympatyków i kibiców ZKS oraz Tenisa stołowego zapraszamy do hali, aby na żywo dopingować obie drużyny.