W zaległym meczu 2 kolejki LOTTO Superligi Palmiarnia Zielona Góra przegrała u siebie z Oxynetem Jarosław 2:3. W grze deblowej kończącej blisko 3-godzinne spotkanie Jaroslav Zhmudenko i Alan Kulczycki pokonali Patryka Bieleckiego i Mateusza Zalewskiego 3:2.

W piątym secie zawodnicy klubu z Podkarpacia prowadzili 4:3, a następnie wygrali dwie akcje i zakończyli rywalizację. Dużo emocji było w czwartym secie, w którym Patryk Bielecki i Mateusz Zalewski wygrywali już 5:0, a potem ich przewaga stopniała do 7:6. W końcówce byli jednak lepsi.

Set rozgrywany do 6 punktów decydował także w pojedynku Navid Shamsshahrbabakiego z debiutującym w LOTTO Superlidze Lubomirem Pistejem. Słowak długo przegrywał, ale wyrównał na 5:5. I w tym momencie nie wykorzystał własnego serwisu.

Irańczyk Navid Shamsshahrbabaki był bohaterem Palmiarni prowadzonej przez Lucjana Błaszczyka, bowiem pokonał także Alana Kulczyckiego 3:1.

W innych grach singlowych Patryk Bielecki przegrał z Lubomirem Pistejem 1:3, a Mateusz Zalewski z Jaroslavem Zhmudenko 0:3.

Palmiarnia Zielona Góra – Oxynet Jarosław 2:3

1. Navid Shamsshahrbabaki – Alan Kulczycki 3:1 (11:8, 3:11, 11:9, 11:8)
  2. Patryk Bielecki – Lubomir Pistej 1:3 (11:9, 3:11, 9:11, 6:11)
  3. Mateusz Zalewski – Jaroslav Zhmudenko 0:3 (9:11, 7:11, 3:11)
  4. Navid Shamsshahrbabaki – Lubomir Pistej 3:2 (7:11, 11:7, 11:9, 5:11, 6:5)