Piękne krajobrazy Beskidu Wyspowego, plażowanie na kąpielisku „Chorwacja”, elektryczne deski do pływania, dużo ruchu na świeżym powietrzu, hala sportowa, boiska sportowe, zwiedzanie Krakowa(Wawel, Stary Rynek, Kościół Mariacki, Sukiennice), Kopalni Soli w Bochni, zdobyte szczyty „Paproci”, „Łysej Góry”, Miejska Górka-Krzyż Limanowski, Sokolica, Sanktuarium w Pasierbcu, Pomnik Legionistów. Kompleks basenów, kręgielnia, bilard w Limanowej, ognisko, spływ pontonami(rafting) Przełomem Dunajca, spotkanie z Olimpijczykami(Ryszard Szurkowski, Tadeusz Mytnik) – to nie opis wymarzonego miejsca na wakacje, ale rzeczywistość, w której przyszło się spotkać uczestnikom obozu sportowo-rekreacyjnego, organizowanego przez ZIELONOGÓRSKI KLUB SPORTOWY w Limanowej w dniach 3-12 sierpnia 2020 roku. Nie zabrakło też elementów edukacyjno-historycznych. Cała grupa wysłuchała wykładu na temat historii powstania miejscowości, dziejów na przestrzeni sześciu wieków. Szczególnie interesujący był fragment o formowaniu się Legionów i udziału rodowitych mieszkańców Łososiny i Limanowej w walkach o odzyskanie niepodległości w latach 1914-1918. Dziękujemy bardzo panu Stanisławowi Golonce za ten wykład patriotyczno-historyczny. Nasza młodzież odwdzięczyła się w drobny sposób, sprzątając park w którym znajduje się wcześniej wymieniony Pomnik Legionistów.

W obozie wzięło udział blisko 70 dzieci z terenu województwa lubuskiego, głównie z Miasta Zielonej Góry oraz pobliskich miejscowości oraz zawodnicy Kadry Wojewódzkiej(lubuskie) Juniorów, Kadetów i Młodzików w tenisie stołowym. Byli i starsi i młodsi uczestnicy, ale wszyscy bawili się świetnie.

Pogoda iście letnia – słonecznie i wysokie temperatury. Nie zabrakło też ciekawych gier i zabaw rekreacyjnych oraz konkursów wiedzy. Największą popularnością cieszyła się gra w tenisa stołowego, piłkę nożną, pływanie. Mecze w tenisa stołowego oraz piłkę nożną dostarczały nam wiele emocji i podnosiły poziom adrenaliny. Dzięki licznym wycieczkom pieszym, mieliśmy okazję lepiej poznać miasto i okolice Limanowej. Nie mogło oczywiście zabraknąć ciekawych seansów filmowych i sportowych(żużel).

Nie można nie wspomnieć o naszej wspaniałej kadrze: EWA BIERNACKA, BOGDAN METRYKOWSKI, BARBARA KAPŁON, TOMASZ SROCZYŃSKI, MARTA SROCZYŃSKA, KRZYSZTOF STAMIROWSKI, BARTŁOMIEJ LOPKO, PAWEŁ SROCZYŃSKI, MARZENA MITUTA, która robiła wszystko aby uczestnicy mieli jak najciekawszy, bezpieczny pobyt podczas obozu. Zobacz zdjęcia z obozu: https://www.facebook.com/klub.sportowy.zg

Kolejny rok, kolejne zmiany i doświadczenia. Spełnienie wszystkich wymagań dotyczących pandemii: procedury, procedury i jeszcze raz procedury!!! Później: maseczki, płyny dezynfekujące, rękawiczki!!! Dodatkowe obowiązki kadry całego przedsięwzięcia!!!

Program obozu nie byłby tak bogaty, gdyby nie wsparcie MIASTA ZIELONEJ GÓRY oraz LUBUSKIEGO KURATORIUM OŚWIATY!!!

SKŁADAMY RÓWNIEŻ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA  PANI JOLANCIE SZLACHETCE – DYREKTOR ZE nr 4 w ZIELONEJ GÓRZE ZA POMOC PRZY ORGANIZACJI WYJAZDU.

Dziękujemy panu kierowcy za bezpieczne podróże