Walka Błaszczyka o pierwsze punkty w rundzie dla Palmmiarni, widowiskowe starcie doświadczonych defensorów i szansa awansu na fotel wicelidera dla Olimpii-Unii – tak zapowiada się 6. kolejka  Superligi tenisistów stołowych.

W poniedziałek w ramach 6. kolejki Wschodzący Białystok Superligi tenisa stołowego najbardziej emocjonująco zapowiada się spotkanie PKS Frac Kolping Jarosław z KST Energą-Manekin Toruń. Niewykluczone, że właśnie w tym meczu dojdzie do najciekawszych pojedynków całej kolejki. Wszyscy czekają na rywalizację dwóch zawodników pochodzących z Chin: Wang Zeng Yi (Jarosław) z Chenem Weixingiem (Toruń). Bilans spotkań jest zdecydowanie niekorzystny dla zawodnika gospodarzy i popularnego w Polsce Wandżiego, bo do tej pory trzykrotnie nie sprostał Austriakowi. Jednak występy ligowe różnią się od indywidualnych, a doping miejscowych kibiców może dodać skrzydeł. Drugim, arcyciekawym wariantem byłby pojedynek defensorów: Białorusin Evgueni Chtchetinne kontra wspomniany wcześniej Weixing. „Chtchetinne to ogromne doświadczenie i pewność przy stole. Prezentuje specyficzny styl gry, nadając piłkom bardzo dużo dolnej rotacji. Jestem przekonany, że Paweł Chmiel ani Konrad Kulpa z Torunia nie zdołają przebić się przez jego zagrania.  Niezwykle widowiskowy będzie z pewnością pojedynek Białorusina z reprezentantem Austrii Chenem Weixingiem, również obrońcą. Mocną stroną jednego i drugiego zawodnika jest silny top spin forhend i na pewno obaj będą dążyć do przejęcia inicjatywy w ataku. Gdybym miał typować, stawiałbym na Chena.” – prognozuje Leszek Kucharski. Ekipa Energi-Manekin traci do podkarpackiej drużyny zaledwie jeden punkt, więc tym bardziej całe spotkanie zapowiada się wyjątkowo interesująco.

Przed ogromnym wyzwaniem stanie zespół ZKS Palmiarni Zielona Góra, który jako jedyny wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo. Lucjan Błaszczyk i jego koledzy podejmą przed własną publicznością aktualnych mistrzów Polski z Grodziska Mazowieckiego. Starcie lidera z ostatnią drużyną w tabeli nie przekreśla szans Palmiarni na pierwszy w tym sezonie sukces. Lucjana Błaszczyka, głównego motora Palmiarni bardzo motywuje konfrontacja z aktualnymi reprezentantami Polski. „Palmiarnia Zielona Góra kontra Bogoria Grodzisk Mazowiecki to przede wszystkim rywalizacja między bardzo doświadczonym Błaszczykiem, który jeszcze niedawno występował w niemieckiej Bundeslidze, a aktualnymi reprezentantami kraju. Mimo usytuowania zespołów na dwóch biegunach tabeli nie zakładałbym pewnej wygranej Dartomu. Tak samo, jak spotkanie w Grudziądzu między miejscową Olimpią-Unią a Politechniką Rzeszów. Mimo 10. miejsca w tabeli, akademicy odnieśli przecież spektakularne zwycięstwo z Bogorią i udowodnili, że stać ich na walkę z najlepszymi. Być może triumf z liderem sprawił, że w konfrontacji z trzecim zespołem tabeli Superligi pokuszą się o kolejną niespodziankę? Nie zapominajmy, że Extramarket to bardzo widowiskowo grający pingpongiści, a do tego trzy bardzo specyficzne style gry. Z każdym mogą walczyć na równi i na pewno punktów łatwo nie oddadzą.” – podkreśla Leszek Kucharski.

Terminarz spotkań 6. kolejki

Carbo-Koks TTS Polonia Bytom – KS Dekorglass Działdowo (30.10 – mecz rozegrany awansem) 0:3

ZKS Palmiarnia Zielona Góra – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (10.11, godz. 18.00)

KST Energa-Menekin Toruń – PKS Kolping Frac Jarosław (10.11, godz. 18.00)

Dojlidy Białystok – Morliny Ostróda (10.11, godz. 18.00) Transmisja na żywo w SportKlubie

Poltarex Pogoń Lębork – Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz (10.11, godz. 18.00)

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz – AZS Extramarket Politechnika Rzeszów (19.11, godz. 18.00)