Piękna, piaszczysta plaża, morskie fale, dużo ruchu na świeżym powietrzu, hala sportowa, boiska sportowe, bieżnia, wydmy, rejs statkiem, – to nie opis wymarzonego miejsca na wakacje, ale rzeczywistość, w której przyszło się spotkać uczestnikom obozu sportowo-rekreacyjnego, organizowanego przez ZIELONOGÓRSKI KLUB SPORTOWY i STOWARZYSZENIE NA RZECZ PROMOCJI WSI RACULA w Międzyzdrojach w dniach 26.07.-05.08.2014 roku.

Wzięło w nim udział 60 dzieci z terenu województwa lubuskiego, głównie z Gminy i Miasta Zielonej Góry oraz pobliskich miejscowości oraz zawodnicy Kadry Wojewódzkiej (lubuskie) Młodzików w tenisie stołowym. Byli i starsi i młodsi uczestnicy, ale wszyscy bawili się świetnie. Pogoda, chociaż w kratkę, nie była przeszkodą dla prawdziwych sportowców. W słoneczne dni kąpaliśmy się w morzu i opalaliśmy na plaży. Nad bezpieczeństwem zażywających kąpieli czuwała oczywiście wykwalifikowana kadra ratownicza. Nie zabrakło też ciekawych gier i zabaw rekreacyjnych. Największą popularnością cieszyła się gra w tenisa stołowego, piłkę nożną, siatkówka plażowa, a także pływanie, gry i zabawy w wodzie. Mecze w tenisa stołowego oraz piłkę nożną dostarczały nam wiele emocji i podnosiły poziom adrenaliny. Zdrowa rywalizacja widoczna była również w różnego rodzaju konkursach i zabawach toczonych pomiędzy uczestnikami obozu, takich jak: „Karaoke”, „Magic Show”, „Miss i Mister obozu”, czy też „Park linowy”. Nie zabrakło wyjścia do kina 7D, Gabinetu Figur Woskowych, Jezioro Turkusowe i wielu innych. Uczestnicy mieli możliwość zdobycia karty pływackiej i odznaki „Już pływam”. Dzięki licznym wycieczkom pieszym, mieliśmy okazję lepiej poznać miasto i port w Międzyzdrojach. Uczestnicy obozu odbyli również rejs statkiem oraz zobaczyli wiele dzikich zwierząt w Wolińskim Parku Narodowym. Dzieci bardzo chętnie i ambitnie rywalizowały ze swoimi rówieśnikami we wszystkich przygotowanych konkurencjach. Wieczorami nie mogło oczywiście zabraknąć ciekawych seansów filmowych. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę i czapeczkę z logo Gminy Zielona Góra, Stowarzyszenia z Raculi i Klubu. Na zakończenie obozu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Serdecznie dziękujemy naszej wspaniałej kadrze: MARZENA MITUTA, EWELINA KRAJCZYK, MARCIN BĄK, KAROLINA MARKOWICZ, EWA BIERNACKA, AGNIESZKA KOLAŃSKA, BOGDAN METRYKOWSKI, MAREK DUDZIŃSKI, TOMASZ SROCZYŃSKI, która robiła wszystko aby uczestnicy mieli jak najciekawszy, bezpieczny pobyt podczas obozu. Obóz sportowy został dofinansowany przez Urząd Gminy Zielona Góra i Urząd Miasta Zielona Góra.

Tych wszystkich, którzy chcą się przekonać o tym, że rzeczywiście było wyjątkowo, zachęcamy do uczestnictwa w przyszłorocznym obozie…

{sigallery}2014-08-wakacje-bez-nudy{/sigallery}