W meczu 8.kolejki Wschodzący Białystok Superligi ZKS Palmiarnia Zielona Góra zmierzy się z TTS Carbo Koks Polonia Bytom. Spotkanie odbędzie się w środę 26 listopada o godzinie 18.00 w hali CRS.

ZKS Palmiarnia Zielona Góra na początku tegorocznych rozgrywek spisuje się poniżej oczekiwań. Podopieczni Pawła Sroczyńskiego i Andrzeja Kopeckiego jako jedyny zespół występujący w elicie nie zanotowali jeszcze zwycięstwa. ZKS zgromadził co prawda trzy „oczka” na swoim koncie, jednak wszystkie dzięki porażkom 3-2. Taki stan rzeczy sprawia, że zielonogórska drużyna pomimo braku wygranej, nie pozwoliła rywalom zbyt daleko odskoczyć w ligowej tabeli i ciągle ma ich w zasięgu wzroku. Należy także zwrócić uwagę na istotny fakt, że ZKS Palmiarnia Zielona Góra ani razu w tegorocznych rozgrywkach nie występował w najsilniejszym składzie. A ma się to zmienić w starciu z Polonią. Do zielonogórskiej drużyny dołączy Joergen Persson, dla którego starcie z TTS Carbo Koks Polonia Bytom będzie debiutem w rozgrywkach Wschodzący Białystok Superligi. Tym samym ZKS będzie miał w swoich szeregach najbardziej utytułowanego zawodnika najwyższej klasy rozrywkowej. Persson to indywidualny mistrz świata, wielokrotny mistrz Europy, zwycięzca Europa Top 12 oraz wielokrotny mistrz Szwecji. Na Igrzyskach Olimpijskich dwukrotnie zajmował czwarte miejsce. Mając takiego asa w rękawie ZKS może śmiało myśleć o przerwaniu złej passy i szybkim wydostaniu się ze strefy spadkowej. Zwłaszcza, że w dobrej formie od początku sezonu znajduje się Lucjan Błaszczyk, który miał największy udział w dotychczasowej zdobyczy punktowej zielonogórzan. Coraz lepiej prezentuje się Miroslav Horejsi. Początek rozgrywek miał dosyć mizerny. Narzekał również na problemy zdrowotne. Ostatnie mecze są zdecydowanie lepsze w jego wykonaniu, co napawa optymizmem na kolejne starcia.

superliga-11-26Natomiast podopieczni Michała Napierały również na starcie rozgrywek nie prezentują zbyt wysokiej formy. Odnieśli do tej pory dwa zwycięstwa i mają na swoim koncie 6 „oczek”. Drużyna ze Śląska plasuje się na 8 pozycji. Polonia nie ma w swoim składzie zdecydowanego lidera a tę funkcję na przemian starają się pełnić Jakub Kosowski i Tomas Konecny. Obaj zawodnicy mogą pochwalić się jednakowym bilansem punktowym. 3 zwycięstwa i 4 porażki. Zdecydowanie gorzej sytuacja wygląda u trzeciego zawodnika z Bytomia. Radek Mrkvicka nie odniósł jeszcze zwycięstwa, notując serię 6 porażek.

Starcie ZKS Palmiarnia Zielona Góra z TTS Carbo Koks Polonia Bytom zapowiada się niezwykle interesująco. Możliwość obejrzenia w akcji debiutującego w zielonogórskich barwach Perssona to dla sympatyków tenisa stołowego nie lada gratka. Na niezapomniane widowisko zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Sponsorem przyjazdu JOrgena Perssona na mecz Superligi jest internetowy kantor wymiany walut cinkciarz.pl

Najnowsze informacje

ZABRAKŁO KILKU PUNKTÓW

W zaległym meczu 2 kolejki LOTTO Superligi Palmiarnia Zielona Góra przegrała u siebie z Oxynetem Jarosław 2:3. W grze deblowej kończącej blisko...

KGHM w gronie Sponsorów