Europejska Unia Tenisa Stołowego wybrała Drzonków koło Zielonej Góry na miejsce obozu szkoleniowego dla kadry Europy U-13. Głównym prowadzącym zajęcia będzie jeden z naszych najlepszych zawodników w historii Lucjan Błaszczyk, a współorganizatorem obozu Zielonogórski Klub Sportowy.

Zgrupowanie kadry ETTU do lat 13 odbędzie się w dniach 27 maja – 3 czerwca. Wcześniej w terminie 23-27 maja rozegrany zostanie Polish Junior & Cadet Open we Władysławowie. W tym turnieju zagrają starsi zawodnicy i zawodniczki, ale z tego co już wiem, do nas także przyjedzie kilku uczestników nadmorskich zawodów. Łącznie będzie 27 młodych tenisistów stołowych plus 15 trenerów – z całej Europy – mówi Lucjan Błaszczyk.

43-letni Lucjan Błaszczyk kilka lat temu wrócił do Drzonkowa z Niemiec, gdzie wiele sezonów grał w Bundeslidze. W Niemczech zdobył też A-licencję trenerską.

Władze europejskiej unii zwróciły się do mnie z zadaniem poprowadzenia obozu treningowego. Bardzo się cieszę, że doceniona została moja dotychczasowa wieloletnia praca i będą miał możliwość zaprezentować najlepszym zawodnikom w wieku 12-13 lat jak skutecznie trenować, na co zwracać uwagę, jak uczyć się poszczególnych zagrań technicznych. Ośrodek w Drzonkowie zyskał pozytywną opinię i już nie mogę się doczekać międzynarodowego zgrupowania – dodał Lucjan Błaszczyk prowadzący akademię swojego imienia.

Podczas tygodniowego obozu z zagranicznymi talentami trenować będą młodzi Polacy pod okiem trenerów z Polski. Ja będę trenerem prowadzącym, a głównym asystentem Andrzej Kopecki. Z kolei Tomasz Rakowski będzie odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne. W naszym sztabie jest także Paweł Sroczyński – powiedział zawodnik klubu Palmiarnia Zielona Góra