W Ośnie Lubuskim (15.04.14r.) odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział po 6 najlepszych drużyn chłopców i dziewcząt. Drużyny, które dotarły na ten szczebel rozgrywek musiały przejść eliminacje gminne, ośrodkowe, powiatowe, rejonowe oraz półfinały wojewódzkie. Wśród najlepszych drużyn naszego województwa znalazły się reprezentacje SP Drzonków i SP Ochla.

Chłopcy po bardzo zaciętych pojedynkach zdobyli wicemistrzostwo województwa, dzięki temu uzyskali awans na Mistrzostwa Polski (Rawa Mazowiecka, 22-24.05.2014) SP Drzonków reprezentowali: Kopecki Andrzej, Aramowicz Stanisłw, Krzywniak Jakub.

Wielkie brawa należą się również dla naszych uczennic: Julii Dobrowolskiej i Pauliny Gładkiej – SP Drzonków oraz Gabrieli Sokołowskiej i Marty Chmielik – SP Ochla, które wywalczyły brązowe medale.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, w turnieju brali udział między innymi – Mistrz Polski Młodzików, reprezentant kraju Samuel Kulczycki oraz wielu czołowych młodzików i młodziczek naszego województwa. Należy dodać, że nasi reprezentanci to w większości piątoklasiści i będą mogli startować w w/w zawodach w przyszłym roku szkolnym. Wszyscy w/w uczniowie są zarazem zawodnikami ZKS-u Drzonków i są uczestnikami projektu „Moim hobby jest sport” dofinansowanym przez Urząd Gminy Zielona Góra. Gratulujemy wspaniałych wyników i trzymamy kciuki za dobry występ na Mistrzostwach Polski!

Końcowa klasyfikacja:
Chłopcy:
1. SP-9 Gorzów Wlkp.
2. SP Drzonków
3. SP Ośno Lubuskie
4. SP Otyń
5. SP Kargowa
6. SP-5 Gorzów Wlkp.

Dziewczęta:
1. SP Ośno Lubuskie
2. SP Lubsko
3. SP Ochla
4. SP Drzonków
5. SP Lubiszyn
6. SP-5 Gorzów Wlkp.

Opiekunowie drużyn: Paweł Sroczyński – SP Drzonków
Krzysztof Stamirowski – SP Ochla

{sigallery}2014-04-15-Osno-Igrzyska{/sigallery}