W Zielonej Górze (29.02.2016), na hali sportowej MOSiR-u, przy ul.Urszuli 22 odbyło się spotkanie „Zielonogórskiego Świata Sportu z Symbolami Światowych Dni Młodzieży”.

W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięło ponad 250 uczestników (zawodnicy, trenerzy, kibice, działacze) reprezentujących zielonogórski sport. Wśród gości nie zabrakło  gwiazd sportu: Aneta Żuk, Andrzej Huszcza. Patryk Dudek, Szymon Staśkiewicz, Romuald Naruszewicz, Tomasz Skrzypczak, Anna Miadzielec, Jacek Tarczyło i znanych działaczy: Marek Lemański, Henryk Michalak, Bartosz Rutkowski, Tomasz Sroczyński. Zaszczyt wniesienia Symboli przypadł zawodnikom naszej sekcji. Wstępne słowo powitalne wygłosili ks. Paweł Tężyk oraz trener Paweł Sroczyński, następnie zaprezentowany został oficjalny hymn ŚDM Kraków 2016. Po hymnie głos zabrał kustosz Symboli ŚDM – ks. Robert Patro, który serdecznie przywitał wszystkich przybyłych i przekazał garść informacji o historii Krzyża  i Ikony ŚDM oraz powiedział, że w kraju jest to jedyne oficjalne spotkanie środowiska sportowego w ramach peregrynacji Symboli ŚDM. W kolejnym punkcie programu była modlitwa: trenera, działacza sportowego, zawodnika, kibica, sędziego,  za chorych sportowców, za zmarłych sportowców. Po modlitwie w pokazie sportowym dla „Jezusa i Maryi” wystąpiła grupa taneczna MEGADANCE z Zielonej Góry. Po występie sprtowców,  został zaprezentowany film multimedialny z zaproszeniem papieża na ŚDM do Krakowa oraz odbyła się adoracja Symboli ŚDM. Na zakończenie wszyscy kapłani uroczyście pobłogosławili wszystkich zgromadzonych. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 26-31.07.2016 w Krakowie. W Zielonej Górze będziemy gościć młodzież z Francji, Boliwii, Kuby, Niemiec w dnaich 20-25.07.2016.

Spotkanie zorganizowali Ks. kanonik Mirosław Donabidowicz, Ks.Paweł Tężyk oraz Paweł Sroczyński. Za pomoc w organizacji podziękowania należą się Dyrektorowi MOSiR w Zielonej Górze – Panu Robertowi Jagiełowiczowi oraz pracownikom MOSiR-u, a także trenerom i zawodnikom Klubu Sportowego Megadance oraz Tomaszowi Sroczyńskiemu.
Zobacz zdjęcia ze spotkania: