Już we wtorek 26 września br. do stołów podejdą zawodnicy Lotto Superligi, a ZKS Palmiarnia Zielona Góra zmierzy się w pierwszej kolejce z drużyną Dojlid Białystok.

Patrząc na składy drużyn Superligi można dostać zawrotów głowy. Większość drużyn zakontraktowała Azjatów lub czołowych Europejczyków. ZKS w przerwie letniej dokonał jednego transferu. Jest nim reprezentant Hongkongu NG Pak Nam. Reszta ekipy to zawodnicy którzy już reprezentowali ZKS w poprzednich sezonach. Lucjan Błaszcyk, Miroslav Horejsi, Taku Takakiwa, Jorgen Persson, Kamil Nalepa, Łukasz Wachowiak i Jakub Jankowski. Wtorkowy przeciwnik nie robił rewolucji w składzie. Pozotał trzon z poprzedniego sezonu Wang Zeng Yi i Pavel Platonov. Przybyli Hindus GHOSH Soumyajit oraz dwóch Chińczyków Zhou Yu i Li Yongyin.

Na co stać zielonogórski zespołów w rozgrywkach opowiedział kapitan Lucjan Błaszczyk:Jesteśmy jedną z drużyn, która będzie walczyć o utrzymanie, zadecyduje forma dnia w danym spotkaniu i czy zespół ominą kontuzje. Na papierze są drużyny silniejsze, a często życie pisze inne scenariusze możemy sprawić nie jedną niespodziankę co pokazał poprzedni sezon. Będziemy chcieli żeby Azjaci byli częściej na meczach niż w tamtym sezonie, zależeć to będzie od finansów klubu. Chęć gry zgłosił również Jorgen.

Na co stać obie ekipy u progu sezonu? Jak zaprezentują się zawodnicy? Na te pytania odpowiedź zobaczymy we wtorek 26 września o godzinie 18:00 w hali sportowej WOSiR Drzonków. Serdecznie zapraszamy na mecz.