W czwartek 15 czerwca w WOSiR Drzonków rozegrano I mecz barażowy o LOTTO Superliga. ZKS Palmiarnia Zielona Góra zremisował z BISTS Bielsko Biała 5:5. Po pierwszych grach gospodarze prowadzili 3:1, a po grach deblowych 4:2. W drugiej serii gier pojedynczych goście obrobili stratę i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:5.Mecz był bardzo długi i trwał ponad 3 godziny. Obfitował w długie i widowiskowe akcje. Igor Misztal obronił dwa meczbole z Piotrem Ostachowskim, debel Wachowiak/Żelengowski gonili w piątym secie Więcka/Stecyszyna. Ostatecznie ulegli w piątym secie 10:12. Żelengowski w ostatniej grze z Blinką prowadził 7:3 w piątym secie ale uległ 9:11  Rewanż odbędzie się 19 czerwca w Bielsku Białej.

Od drużyny specjalne podziękowania dla KIBICÓW , którzy licznie przybyli na mecz i dopingowali zawodników.