Na mecz 12 kolejki Lotto Superligi do Zielonej Góry przyjechał lider tabeli Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Zielonogórzanie ponieśli porażkę 1:3. Mecz trwał ponad dwie godziny i obfitował w wiele widowiskowych akcji.

W pierwszym pojedynku zmierzyli się Maciej Kołodziejczyk z Japończykiem Kai Yoshidą. Górą w tym pojedynku był zawodnik gości 3:1. W drugim pojedynku spotkali się Kamil Nalepa i Marek Badowski. Tu również 3:1 triumfował zawodnik gości. Szczególnie zacięty był trzeci set tego pojedynku w którym Nalepa wygrał 16:14. Trzecie starcie wieczoru to Łukasz Wachowiak z Miłoszem Redzimskim. Zielonogórzanie pokonał młodego zawodnika gości 3:0 i tym samym odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w lidze. W czwartej pojedynku spotkali się Maciej Kołodziejczyk z Markiem Badowskim. Tu dobrze dysponowany zawodnik z Grodziska pewnie pokonał Kołodziejczyka 2:0 i tym samym zapewnił zwycięstwo swojej drużynie za 3 punkty. Po meczu zaświeciło się światełko w tunelu dla zielonogórzan. Tu nie było już pojedynczych akcji w secie ale wygrane sety z przeciwnikami z górnej półki, bo Bogoria to lider tabeli i ćwierćfinalista Ligi Mistrzów.

W lutym ZKS rozegra bardzo ważne mecze z przeciwnikami z którymi walczy o utrzymanie ligowego bytu. Najbliższe dwa mecze rozegra na wyjeździe w Bytomiu – 8.02 i w Grudziądzu 10.02. We własnej hali rozegrają spotkanie 22.02 z Białymstokiem i 24.02 z Ostródą.