Nie udało się odnieść trzeciego zwycięstwa z rzędu tenisistom stołowym ZKS-u Palmiarni w Superlidze. W trzeciej kolejce ulegli zespołowi KS Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki 1:3. Zielonogórzanie wystąpili w tym meczu osłabieni brakiem Taku Takakiwy którego zatrzymały obowiązki w Japonii, natomiast zespół z Mazowsza wystąpił w najsilniejszym składzie.

Mecz rozpoczął się dobrze dla zielonogórzan. Lucjan Błaszczyk po bardzo dobrej grze wygrał z Jakubem Kosowskim 3:0. W kolejnym pojedynku zagrali junior ZKS-u Kamil Nalepa i utytułowany Koreańczyk Oh Sang Eun. Kamil przez pierwsze dwa sety dzielnie stawiał opór przegrywając sety 12:10 i 11:9. W secie trzeci Oh dał popis swoich umiejętności wygrywając 11:3. Trzeci pojedynek wieczoru stoczyli Miroslaw Horejsi z Danielem Górakiem. Mecz był wyrównany i wszystkie sety kończyły się w końcówkach. U naszego Czecha widać było że nie czuje się pewnie grał niedokładnie i to przeważyło o porażce 3:1. W ostatnim pojedynku wieczoru spotkali się najbardziej doświadczeni zawodnicy obu ekip. Lucjan Błaszczyk i Oh Sang Eun. Pojedynek był bardzo widowiskowy i obfitujący w długie wymiany top spinowe. Pierwszego seta wygrał Błaszczyk 11:8. W drugim prowadził 7:5 i od tego momentu Oh wrzucił drugi bieg i wygrał seta 11:9. Trzeci i czwarty set miał podobny przebieg. Na początku seta przewagę zdobywał zawodnik gości, a Lucek musiał gonić. Nie udało się przegrał sety 11:9, 11:8 i cały pojedynek 3:1. Bogoria wywiozła z Zielonej Góry 3 punkty meczowe i nadal nie przegrała w tym sezonie. Nasza ekipa zaprezentował się dobrze mimo porażki. Zarówno Lucjan Błaszczyk jak i Kamil Nalepa w swoich grach stworzyli atrakcyjne widowisko dla licznie zgromadzonych kibiców.

Kolejne spotkanie nasi zawodnicy rozgrają mecz z aktualny Drużynowym Mistrzem Polski ASTS Olimpia – Unia Grudziądz. Zawodnicy z Grudziądza prowadzą w ligowej tabeli z kompletem zwycięstw. Faworytem meczu na pewno będą obrońcy tytułu, ale nasi zawodnicy na pewno postarają się o dobry wynik.

Kolejne spotkanie we własnej hali ZKS Palmiarnia rozegra 27.10.2015 z beniaminkiem ligi Odrą Metraco Miękinia. Serdecznie zapraszamy na ten mecz.