W dniach 6-15 września br. w Pekinie odbyły się Mistrzostwa Świata niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W składzie  reprezentacji Polski do Chin pojechali utytułowani  zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start”  w Zielonej Górze – Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka.

Mistrzowie Świata z 2010 roku, złoci medaliści Igrzysk Paraolimpijskich  Londyn’2012  i tym razem potwierdzili swoją przynależność do ścisłej czołówki światowej. W ich koronnej konkurencji – grze drużynowej wywalczyli srebrny medal Mistrzostw Świata.
W grupie eliminacyjnej  brawurowo pokonali wszystkich rywali wygrywając 3:1 z Węgrami, 3:0 z reprezentacją Danii oraz 3:0 z Brazylią. W  półfinale byli zdecydowanie lepsi od Belgów, których pokonali 3:0. W finale po wyrównanym i  bardzo zaciętym pojedynku  w piątym secie ulegli gospodarzom Mistrzostw –  reprezentacji Chin.

W klasyfikacji indywidualnej naszym zawodnikom nie szło najlepiej. Piotr Grudzień wyszedł ze swojej grupy eliminacyjnej, w ćwierćfinale po bardzo wyrównanej grze uległ 3:2 reprezentantowi Belgii – Ledoux. Marcin Skrzynecki przegrał swoje mecze w grupie eliminacyjnej, nie awansując do dalszych rozgrywek indywidualnych.

Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki ciągle znajdują się  w czołówce  światowej  listy  rankingowej. Cieszy nas utrzymujący się wysoki sportowy poziom naszych tenisistów stołowych,  zwłaszcza, że do Igrzysk Paraolimpijskich w  Rio de Janeiro  zostały już tylko 2 lata.