W 17 kolejce Lotto Superligi Tenisa Stołowego(24.02.) ZKS Palmiarnia przegrała na wyjeździe z Pogonią Lębork 2:3.

Mecz rozpoczął się dla naszej drużyny wyśmienicie – zwycięstwem 3:2 Mateusz Zalewskiego z Bogusławem Koszykiem. Na 2:0 wynik meczu podwyższył Kamil Kamil Nalepa, który pokonał kapitana gospodarzy Marka Prądzyńskiego 3:1. W trzeciej grze spotkali się Łukasz Wachowiak i Adam Dosz.

Ten mecz mógł zdecydować o zwycięstwie naszej drużyny 3:0, jednak to zawodnik gospodarzy odwrócił losy spotkania i po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu pokonał Łukasza Wachowiaka 3:2. Czwarta partia „padła łupem”  Bogusław Koszyka, który wykazał się większa odpornością psychiczna w decydujących momentach gry z Kamilem Nalepą, zwyciężając w serach 2:0. Po tej grze był remis 2:2 i o końcowym wyniku meczu zdecydowała gra deblowa.

Łukasz Wachowiak w parze z Mateuszem Zalewskim zdołali jeszcze zwyciężyć w pierwszym secie parę gospodarzy: Marek Prądzyński/Adam Dosz, jednak w  drugim i trzecim secie nie sprostali rywalom i ulegli 1:2 w setach. Tym samym nasza drużyna po porażce 2:3 dopisuje jedno oczko do ligowej tabeli i zachowuje szanse na utrzymanie w lidze. Jednak do tego potrzebne będą zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach sezonu z Olimpią Grudziądz(19.03) i Energa-Manekin Toruń (30.03)

Za dzisiejszą ambitną postawę należą się brawa dla naszej młodzieży. Liczymy, że podobnie będzie w następnych meczach.