Tenisiści stołowi Palmiarni Zielona Góra przegrali w piątkowy wieczór inauguracyjny mecz w Lotto Superlidze Tenisa Stołowego. Drużyna z Ziemi Lubuskiej była bardzo bliska pokonania drużyny z Torunia.

Przy stanie 2:1 w meczu do stołu stanęli liderzy obu zespołów Lucjan Błaszczyk i Cazuo Matsumoto. Po wprowadzeniu zmian w regulaminie rozgrywek w nowym sezonie pojedynek czwarty i piąty rozgrywany jest do dwóch wygranych setów. Kapitan zielonogórzan miał piłkę meczową, prowadząc w setach 1:0 i 10:9 w secie drugim. Niestety Cazuo zwyciężył drugiego seta 12:10, a także w trzecim 11:9 i doprowadził wynik meczu do remisu 2:2.Decydujące punkt na wagę zwycięstwa meczowgo ekipie prowadzonej przez Kazimierza Wiszowatego wywalczył Paweł Sirucek,.który pokonał juniora Palmiarni – Kamila Nalepę 2:0.

Oprócz Błaszczyka, który w pierwsze grze pokonał Pawłą Sirucka 3:2, dobrze w szeregach zielonogórzan zaprezentował się także Miroslav Horejsi. Leworęczny Czech nie miał większych problemów z pokonaniem Konrada Kulpy, zwyciężając 3:0 Zielonogórzanie na początku sezonu zasadniczego występują bez swoich największych gwiazd Taku Takakiwy i Jorgena Perssona, co z pewnością przyczyniło się do porażki z Toruniem.

Lucjan Błaszczyk – Pavel Sirucek 3:2 (6:11 | 12:10 | 5:11 | 11:9 | 11:8)
Kamil Nalepa – Cazuo Matsumoto 0-3 (5:11 | 6:11 | 6:11)
Miroslaw Horejsi – Konrad Kulpa 3:0(12:10 | 11:5 | 11:9)
Błaszczyk – Matsumoto 1:2(11:6 | 10:12 | 9:11)
Nalepa – Sirucek 0:2(8:11 | 5:11)