Już kolejny raz reprezentacja województwa lubuskiego(w tym zawodnicy ZKS Drzonków) uczestniczyła w Międzynarodowych Mistrzostwach Młodzieży w tenisie stołowym w Hasselt (Belgia). W dniach 2-5.06.2017 rozegrano 25 edycję tego turnieju.

W rywalizacji udział wzięło 500 zawodników z 13 krajów Europy (Belgia, Chiny, Francja, Irlandia, Niemcy, Luksemburg, Holandia, Dania, Szwecja, Litwa,Szwajcaria, Austria, i Polska) reprezentujących 76 klubów lub reprezentacji swoich regionów. Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych (żacy, młodzicy, kadeci, juniorzy, młodzieżowcy), dziewcząt i chłopców osobno.

Rywalizowano drużynowo i indywidualnie, na 6 halach sportowych na blisko 180 stołach. Po trzech dniach zmagań, możemy pochwalić się 5 medalami.

W turnieju indywidualnym elite- żaków zwyciężył ALAN KULCZYCKI zdobywając złoty medal.

W kategorii elite-młodzików srebrny medal wywalczyła drużyna w składzie: ŻELENGOWSKI MATEUSZ, FRANC IGOR, FRĄCZEK MICHAŁ . Srebro w rywalizacji elite-kadetek zdobyły: JULIA DOBROWOLSKA i GABRIELA SOKOŁOWSKA

Brązowy medal w turnieju drużynowym wywalczyli kadeci: KORCZAK DAMIAN, KUŹBIŃSKI MICHAŁ, LEWASZKIEWICZ FILIP.

W kategorii kadetów nie-elite srebrny medal wywalczyli BORYS LEHR i KONRAD ZAWADZKI.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła reprezentacja CHIN, miejsce drugie Niemcy, III miejsce wywalczyła reprezentacja WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO. Zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłości dobrymi wynikami naszych młodych „pingpongistów” na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

Zobacz więcej zdjęć…