– Jeszcze nigdy nie wygrałem z Movileanu i Chiritą, więc chciałbym poprawić niekorzystny bilans. Pojadę do Berlina po zwycięstwo w całym turnieju – mówi Mateusz Zalewski (ZKS Palmiarnia Zielona Góra), który w dniach 9-11 października zagra w TOP 10 Kadetów.

Dla 15-letniego Mateusza Zalewskiego to będzie debiut w prestiżowych turnieju. – To wyróżnienie i nagroda za ciężką pracę. Miło, że znalazłem się wśród najlepszych zawodników w Europie – powiedział tenisista stołowy rozstawiony z nr 6. W Niemczech miał zagrać też Miłosz Redzimski (nr 3), ale zapadła decyzja, że gracz Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. wystąpi w Mistrzostwach Polski Juniorów, a z kadetami nie będzie już rywalizował.

Najwyżej rozstawieni w kadetach są Rumuni Darius Movileanu i Iulian Chirita, a ponadto zagra jeszcze jeden ich rodak Andrei Teodor Istrate.

– Nie pokonałem jeszcze ani Iuliana Chirity, ani Dariusa Movileanu. Z obydwoma mam bilans 0-2, który chcę poprawić. Myślę, że oni są najgroźniejszymi rywalami. Darius jest zawodnikiem leworęcznym z bardzo dobrym forhendem, a Iulian gra bardzo pewnie i dużo trzyma piłkę na stole – przyznał Mateusz Zalewski, który zaczynał grać w Sokole Serock, a od dłuższego czasu trenuje w ośrodku w Drzonkowie w ZKS Zielona Góra.

W stolicy Niemiec zagrają też Daniel Berzosa (Hiszpania), Sergey Ryżov (Rosja), Jakub Goldir (Słowacja), Gabrielius Camara (Holandia), Lleyton Ullmann (Niemcy) i Felix LeBrun (Francja).

– Pokonałem już Jakuba Goldira, a z resztą zawodników jeszcze nie grałem. Okres pandemii przepracowałem bardzo dobrze, jestem w wysokiej formie i będę grał o zwycięstwo. Lubię sobie stawiać najwyższe cele. Nigdy wcześniej nie rywalizowałem w Berlinie – dodał reprezentant Polski.

Niedawno Mateusz Zalewski został potrójnym złoty medalistą Mistrzostw Polski Kadetów – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kraśniku. W Lotto Superlidze toczy zacięte boje, choć na razie przegrywa, a wygrywa wszystkie pojedynki w 1 lidze grupie północnej.

W 2017 roku turniej kadetów TOP 10 wygrał Samuel Kulczycki, a w 2018 roku 3 miejsce zajął Maciej Kubik. Dzisiaj obaj są najwyżej rozstawieni i będą faworytami zawodów juniorów w Berlinie.

Źródło: www.pzts.pl