W meczu 15. kolejki Wschodzący Białystok Superligi ZKS Palmiarnia Zielona Góra zmierzy się z Condohotels Morliny Ostródą. Spotkanie odbędzie się dziś, 21 marca o godzinie 18:30 w hali CRS.

alt

Trener Condohotels Morliny Tomasz Krzeszewski

Zespół z Ostródy, z dorobkiem 19 punktów, plasuje się na siódmej pozycji w ligowej tabeli. Podopieczni Tomasza Krzeszewskiego odnieśli 6 zwycięstw w 14 spotkaniach. Siłą Condohotels jest wyrównana gra całego zespołu. Żaden z zawodników nie odgrywa znaczącej roli w rankingu indywidualnym, jednak cała „trójka” okupuje środek tabeli. Podopieczni Krzeszewskiego świetnie się uzupełniają. Gdy zdarza się że jeden z graczy nie jest w najlepszej formie, reszta zespołu bierze ciężar gry na swoje barki. Najwięcej zwycięstw w tegorocznych rozgrywkach odniósł Paweł Platonov. Na 23 pojedynki, 10 zakończyło się po jego myśli. Najlepszą skuteczność ma Karol Szarmach. Jego bilans to 8 zwycięstw i tyle samo porażek. Natomiast Anthony Amalraj może pochwalić się 6 zwycięstwami w 14 pojedynkach.

alt

Karol Szarmach

ZKS Palmiarnia Zielona Góra w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań. W 14 kolejkach ZKS zgromadził zaledwie 9 „oczek” i plasuje się tuż nad strefą spadkową, na ósmej pozycji. Do tej pory podopieczni Pawła Sroczyńskiego i Józefa Jagiełowicza odnieśli tylko trzy zwycięstwa. Napawać optymizmem może fakt, że jedno z nich miało miejsce w Ostródzie. Wtedy to ZKS bez najmniejszych problemów rozprawił się z drużyną Condohotels. W całym meczu podopieczni Krzeszewskiego wywalczyli zaledwie dwa sety.

W rundzie rewanżowej ZKS Palmiarnia Zielona Góra nie potrafi złapać odpowiedniego rytmu i pomimo kilku znakomitych okazji kończy spotkania bez dorobku punktowego. Wyjątkiem był rewelacyjny mecz z liderem Wschodzący Białystok Superligi PKS Kolpingiem Jarosław. Wtedy to podopieczni Sroczyńskiego i Jagiełowicza zagrali w taki sposób do jakiego przyzwyczaili swoich kibiców w ostatnich sezonach i po dramatycznej walce pokonali faworyzowanych rywali.

alt

Mateusz Gołębiowski

Po serii kiepskich występów nadeszła pora na przełamanie. Wydaje się, że starcie z Condohotels Morliny Ostróda to doskonała okazja by wrócić na zwycięską ścieżkę. Dla ZKS-u jest to bardzo ważne spotkanie, które może oddalić zespół od najgroźniejszych rywali w walce o ligowy byt. Wszystkich sympatyków tenisa stołowego serdecznie zapraszam na niezapomniane widowisko.