W Drzonkowie(11.05.2019) rozegrano finałowy(10-ty) turniej Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. W zawodach udział wzięło 35 zawodników reprezentujących 7 drużyn. Ostatni turniej punktowany był podwójnie i z tego powodu przyniósł niesamowite emocje, a punkty były liczone do ostatnich gier.

{sigallery}2019-05-12-alts{/sigallery}

W rywalizacji drużynowej bezapelacyjnie po raz kolejny zwyciężyła drużyna BMP LOGISTIC(obronili tytuł) zdobywając 1569 punktów. II miejsce zajęła drużyna WALUŚ TRANS – 1468 punktów(w zeszłym sezonie trzecie miejsce). Podium uzupełniła debiutująca w tym sezonie w ALTS – BESA BOMBA Żary – 1424 punkty. Miejsce IV-te przypadło drużynie ZSR STARTU Zielona Góra – 1393 punkty. Miejsce V-te – zajęła PGE Energa Odnawialna – 1257 punkty. Miejsce VI-te ZKS OLD-BOYS – 752 i miejsce VII-e DZIESIĄTKA NOWA SÓL – 665 punktów.

Indywidualnie zwyciężył TOMASZ JACKOWSKI – 450pkt.(Start Z.Góra), który w całej edycji nie doznał ani jednej porażki, wygrał wszystkie dziesięć turniejów. II miejsce wywalczył RADOSŁAW SZUŁCIK(BMP LOGISTIC) – 435 punktów. Podium uzupełnił KRZYSZTOF STOCIK(BMP LOGISTSIC) – 433 punkty. Miejsce IV-te przypadło dla JAROSŁAWA KRUPY(PGE Energia Odnawialna) – 414 pkt. V-te miejsce zajął BARTŁOMIEJ MARACZ(BESA BOMBA Żary) – 380pkt, VI-te TOMASZ GRZEBIELUCHA(BMP LOGISTIC) – 378pkt, VII-e STARSZAK WOJCIECH(WALUŚ TRANS) – 374 punkty i VIII miejsce KORKUŚ KRZYSZTOF(BESA BOMBA Żary) – 372 punkty.

Po uroczystej dekoracji, której dokonał LUCJAN BŁASZCZYK, odbyło się wspólne spotkanie przy „grillu”, gdzie również nie brakowało emocji, miłych wspomnień i ciekawych propozycji na następny sezon. Ostatnim akcentem spotkania był mecz pierwszoligowego ZKS PKM Zachód. Dzięki żywemu dopingowi zawodników ALTS, drużyna gospodarzy pokonała w sotatnim meczu sezonu GMKS Frysztak 6:4.