KU AZS Politechnika RzeszówW meczu 17.kolejki Wschodzący Białystok Superligi ZKS Palmiarnia Zielona Góra zmierzy się z AZS SPAR Politechniką Rzeszów. Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 18.00 w hali CRS.

Drużyna z Rzeszowa, z dorobkiem 22 punktów, plasuje się na szóstej pozycji w ligowej tabeli. Liderem Politechniki jest Tomasz Lewandowski, który jednocześnie jest trenerem zespołu. Bilans Lewandowskiego to 15 zwycięstw i 10 porażek. AZS SPAR Politechnikę Rzeszów w tegorocznych rozgrywkach reprezentują również Filip Szymański i Paweł Chmiel. Pierwszy z nich w 20 pojedynkach, zwyciężał 9 razy. Natomiast drugi odniósł 8 zwycięstw w 23 grach. Dla drużyny z Podkarpacia starcie z ZKS Palmiarnią Zielona Góra jest ostatnim ligowym meczem w sezonie. Podopieczni Lewandowskiego pomimo zaciętej walki nie zdołali zakwalifikować się do fazy play off i najprawdopodobniej skończą ligowe zmagania na szóstym miejscu.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w zielonogórskim obozie. Dla podopiecznych Pawła Sroczyńskiego i Józefa Jagiełowicza ten mecz jest niezwykle istotny. W przypadku zwycięstwa za trzy „oczka” ZKS zapewni sobie ligowy byt i zaplanowane na 13 maja starcie z Pogonią Lębork nie będzie miało wpływu na układ tabeli. Zielonogórzanie obecnie zajmują 8 miejsce i mają cztery punkty przewagi nad zespołem z Lęborka. Podopieczni Wojciecha Potrykusa znajdują się w ciężkim położeniu, gdyż w przedostatniej kolejce zmierzą się KS Dekorglass Działdowo, zespołem walczącym o fazę play off. Jeśli Pogoń nie przywiezie z Działdowa punktów opuści Wschodzący Białystok Superligę. Stanie się tak nawet gdy ZKS ulegnie Politechnice.

Błaszczyk - Gołębiowski - Bąk

Błaszczyk – Gołębiowski – Bąk

W pierwszej rundzie AZS SPAR Politechnika Rzeszów pokonał ZKS Palmiarnię Zielona Góra 3-1. Dwa punkty dla gospodarzy wywalczył Lewandowski, a jeden dorzucił Chmiel. Honorowe „oczko” dla ZKS-u zdobył Bąk, pokonując Szymańskiego. Zielonogórzanie z pewnością zrobią wszystko by zrewanżować się drużynie z Podkarpacia i kolejkę przed końcem zapewnić sobie miejsce na przyszły sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niewątpliwie zapowiada się świetny mecz, w którym nie może zabraknąć niesamowitych akcji. Sympatyków tenisa stołowego serdecznie zapraszam na emocjonujące widowisko.

 Początek meczu we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy

Początek meczu we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy