W ostatnim meczu w 2014 roku we Wschodzący Białystok Superlidze, Energa-Manekin Toruń pokonała Palmiarnię Zielona Góra 3:2. Dla podopiecznych Grzegorza Adamiaka była to szósta wygrana w tym sezonie.

Gospodarze triumf w starciu z ekipą z Ziemi Lubuskiej zawdzięczają głównie doskonałej grze Chena Weixinga. Austriacki defensor jak „profesor” rozprawił się z Adrianem Spychałą i Lucjanem Błaszczykiem, zapisując przy swoim nazwisku dwa pewne zwycięstwa. Co ciekawe to nastoletni Spychała, a nie lider zielonogórzan – Błaszczyk, sprawił większe problemy najlepszemu zawodnikowi miejscowego klubu.

Doskonała gra Chena Weixinga nie zapewniłaby jednak Energi-Manekin wygranej nad Palmiarnią. Trzeci, zwycięski punkt dla ekipy Grzegorza Adamiaka zdobył Paweł Chmiel. Były akademicki mistrz Europy w czterech setach uporał się z mało doświadczonym Spychałą.

Zanim jednak Chmiel pokonał nastoletniego pingpongistę z Zielonej Góry, to kilka minut wcześniej otrzymał srogą lekcję od Lucjana Błaszczyka, nie wygrywając w starciu z 11-krotnym mistrzem Polski w grze pojedynczej ani jednego seta. Oprócz Błaszczyka indywidualny triumf w Toruniu odniósł również Miroslav Horejsi, który po niezwykle zaciętym meczu pokonał Konrada Kulpę 3:2.

Wygrana nad Palmiarnią Zielona Góra pozwoliła tenisistom stołowym Energi-Manekin Toruń awansować na siódme miejsce w tabeli. Torunianie mają na swoim koncie 15 punktów i wyprzedzają o trzy „oczka” sklasyfikowaną na dziewiątej pozycji Palmiarnię Zielona Góra.

Energa-Manekin Toruń – Palmiarnia Zielona Góra 3:2
Chen Weixing – Adrian Spychała 3:0 (11:7, 14:12, 11:2)
Paweł Chmiel – Lucjan Błaszczyk 0:3 (11:13, 9:11, 3:11)
Konrad Kulpa – Miroslav Horejsi 2:3 (9:11, 2:11, 14:12, 13:11, 6:11)
Chen Weixing – Lucjan Błaszczyk 3:0 (11:6, 11:5, 11:5)
Paweł Chmiel – Adrian Spychała 3:1 (12:10, 8:11, 11:7, 11:5)