W najbliższy czwartek po raz ostatni w tym roku kibice tenisa stołowego emocjonować się będą zmaganiami we Wschodzący Białystok Superlidze. W Toruniu na zakończenie 11. kolejki tamtejsza Energa-Manekin zagra z Palmiarnią Zielona Góra.

Mająca przed sezonem medalowe aspiracje drużyna z Torunia nie ma już szans na grę w najlepszej „szóstce” ligi. Po imponującym początku, zespół z Grodu Mikołaja Kopernika w środkowej części pierwszej rundy złapał lekką zadyszkę, która okazała się kluczowa. Czwartkowe spotkanie z zielonogórzanami będzie jednak dobrą okazją do dobrego zakończenia 2014 roku w wykonaniu podopiecznych Grzegorza Adamiaka.

Przed ostatnim spotkaniem roku w tabeli wyżej sklasyfikowani są pingpongiści Energi-Manekina. Torunianie mają na swoim koncie 13 punktów i zajmują ósmą lokatę. Jedną pozycję niżej plasują się zielonogórzanie, którzy głównie dzięki ostatnim świetnym występom zainkasowali dotychczas 11 „oczek”.

O korzystny rezultat graczom z Ziemi Lubuskiej w Toruniu będzie jednak niezwykle ciężko. Palmiarnia w czwartek wystąpi bez swojej największej gwiazdy – Jorgena Perssona. Miejsce Szweda w tali Józefa Jagiełowicza zajmie Adrian Spychała, któremu jednak trudno będzie rywalizować z bardziej doświadczonymi reprezentantami gospodarzy.

Mimo, że zielonogórzanie przyjadą do miasta Mikołaja Kopernika bez swojej najwiekszej gwiazdy, to emocji nie powinno zabraknąć. Kibice z pewnością czekają na pojedynek defensywnie grającego Chena Weixinga z Lucjanem Błaszczykiem. Jednym z lepszych pojedynków Polaka z defensywnie grającym Austriakiem był mecz 1/16 finału Japan Open w 2006 roku. Po sześciosetowym boju lepszy okazał się wówczas Błaszczyk.

Początek spotkania w Toruniu o godzinie 18. Bezpośrednia transmisja z tego meczu na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl. Retransmisja w kanale SportKlub we wtorek.