W sezonie 2017/2018 zawodnicy ZKS – u występowali we wszystkich kategoriach wiekowych, a na dodatek poprzedni sezon w rozgrywkach indywidualnych zakończyli na pierwszym miejscu w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Wyniki minionego sezonu rozbudziły apetyty medalowe, chociaż nie był on tak obfity w medale jak poprzedni. Po raz pierwszy oszacuję wyniki w poszczególnych kategoriach zgodnie ze szkolnym ocenianiem.

W gronie seniorów od kilku sezonów zawodnicy ZKS nie odnoszą sukcesów i tylko z obowiązku informuję, że uczestniczyli oni w Mistrzostwach Polski seniorów w Raszkowie. Ocena 1
Młodzieżowcy w tym sezonie zdobyli 3 medale. Kamil Nalepa zdobył złoty medal w grze deblowej z Marco Golla, brązowy w grze indywidualnej, natomiast drużyna w składzie Kamil Nalepa, Grzegorz Felkel, Hubert Lubi wywalczyła brązowe krążki. Ocena 5.

W kategorii juniorów ZKS wywalczył tylko jeden medal i to w drużynówce. Brązowy krążek zdobyli Łukasz Wachowiak, Jakub Jankowski, Szymon Najder, Jakub Kowalczyk. Indywidualnie najdalej zaszedł Łukasz Wachowiak, który zmagania zakończył w przedziale 9-12. Na pewno w tej kategorii spodziewano się więcej i można powiedzieć, że juniorzy sprawili zawód pod kątem wyników na MP. Ocena 3.

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii kadetów nasi reprezentanci wywalczyli trzy medale. Drużyna w składzie: Patryk Dziuba, Damian Korczak, Filip Krzywniak zdobyła brązowy medal. Patryk Dziuba wywalczył brązowy medal indywidualnie, a Damian Korczak w parze z Maksymilianem Miastowskim srebrny w grze podwójnej. Na pewno liczono na więcej i pozostał niedosyt. Ocena 4-

Mistrzostwa Polski młodzików rozgrywane zotały na obiekcie WOSiR Drzonków. Młodzi zawodnicy ZKS spisali się w nich bardzo dobrze zdobywając dwa medale. O ile złoty medal w grze indywidualnej dla Mateusza Zalewskiego można było rezerwować przed mistrzostwami, o tyle złoty medal drużyny w składzie Mateusz Zalewski, Damian Gruszka, Damian Danowski trzeba przyjąć za niespodziankę. Pojedynek finałowy z Limanową przyprawiał o palpitację serca. Ocena 5.

Najmłodsi zawodnicy czyli żacy wzięli udział w Mistrzostwa Polski, lecz sukcesu tu nie odnieśli. Maja Sokołowska i Kacper Buda nie zdołali awansować do czołowej 32 turnieju. Miejmy nadzieję, że to ich nie zniechęci i w przyszłym sezonie powalczą o wyższe lokaty. Ocena 4-.

Podczas Polish Open w Cetniewie zawodnicy ZKS nie uzyskali awansów z grup eliminacyjnych. Żaden zawodnik ZKS nie pojechał na Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów do Rumunii. Udział w nich wziął natomiast zawodnik OSSM Drzonków Samuel Kulczycki.

Pod koniec czerwca odbyło się podsumowanie rywalizacji dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki, w którym ZKS zajął 4 miejsce, a w klasyfikacji PZTS 3 miejsce. Miejmy nadzieję, że przyszły sezon będzie lepszy w wykonaniu ZKS i klub powróci na szczyt klasyfikacji ministerialnej i PZTS. Pomóc ma w tym Lucjan Błaszczyk, który od nowego sezonu będzie pierwszym trenerem ZKS, a wywiad z nim zapraszamy w przyszłym tygodniu.

Wszystkie wyniki i sprawozdania można zobaczyć na stronie klubowej ZKS-u www.tenis-stolowy.zks.pl oraz na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego www.pzts.pl