Na rozgrywanych na Malcie(8-14.04.2018) Szkolnych Mistrzostwach Świata w Tenisie Stołowym zielonogórscy uczniowie zdobyli brązowy medal. Drużyna wystąpiła w składzie: ŁUKASZ WACHOWIAK, SAMUEL KULCZYCKI, JAKUB JANKOWSKI, SZYMON NAJDER, PAWEŁ SROCZYŃSKI – TRENER.

Mimo historycznego sukcesu, pozostał pewien niedosyt, gdyż nasza drużyna była bardzo bliska sprawienia dużej sensacji, w meczu ze zdecydowanymi faworytami mistrzostw – reprezentacją CHIN przegrała 3:4. Gdyby udało się pokonać CHińczyków, to medal byłby koloru złotego.Natomiast debiutująca w MŚ drużyna dziewcząt ZE nr 4 w Z.Górze, w składzie: JULIA DOBROWOLSKA, MARTA CHMIELIK, GABRIELA SOKOŁOWSKA, TRENER KRZYSZTOF STAMIROWSKI wywalczyła 11-te miejsce, co należy uznać za bardzo dobry wynik. Blisko medalu w turnieju indywidualnym był Łukasz Wachowiak, który dotarł do ćwierćfinału, gdzie uległ reprezentantowi Chin 0:3, ostatecznie zajmując VI-te miejsce. W zawodach udział wzięło 20 reprezentacji, 49 drużyn, 185 zawodników.

Szkolne MŚ, to nie tylko rywalizacja sportowa. W czwartek(12.04.) organizatorzy zorganizowali wycieczkę po Malcie – zwiedzanie stolicy kraju Valetty. Natomiast wieczorem tego dnia odbył się tzw. „Dzień Kultury”, gdzie każda reprezentacja miała swoje stoisko, gdzie prezentowało swój kraj. Dodatkowo młodzież z każdego państwa przygotowała występ artystyczny(taniec, piosenka). Gratulujemy zawodnikom, trenerom. Dziękujemy serdecznie władzom Samorządu Województwa Lubuskiego, Miasta Zielonej Góry oraz Nadleśnictwa Przytok za sfinansowanie wyjazdu reprezentacji.
Następne Szkolne MŚ odbędą się w 2020 roku w Chinach.