W pierwszej kolejce Lotto Superligi Tenisa Stołowego ZKS Palmiarnia pokonał Dojlidy Wschodzący Białystok 3-1. W pierwszej gry wieczoru Takakiwa Taku zwyciężył Pawła Płatonowa 3:1.

Mecz obfitował w długie, widowiskowe akcje, w których w większości zwycięsko wychodził zawodnik gospodarzy. W drugiej grze spotkali się Mirosłąw Horejsi i Wang Zeng Yi. Zwycięsko z tej potyczki wyszedł reprezentant Polski, zawodnik gości, który pokonał naszego zawodnika 3:0. W pohjedynku trójek zmierzyli się kapitan zielonogórzan Lucjan Błaszvczyk z Soumyait Gosh(reprezentant Indii). Mimo walecznej postawy zawodnika z Białegostoku, niezawodny i niezastąpiony LUCEK pokonał Gosha 3:1. W ostatniej grze spotkali się najlepsi zawodnicy obu drużyn: Takakiwa Taku i Wang Zeng Yi. Lepiej w tej potyczce zaprezentował się „stranieri” ZKS-u, który dość pewnie wygrał z liderem drużyny Dojlidy Białystok.

Zobacz zdjęcia z meczu…

Podsumowując zwycięstwo ZKS Palmiarni należy uznać za drobną niespodziankę, gdyż goście aspirują do pozycji medalowych tego sezonu. Wielkie gratulacje! Ale już w piątek(29.09.2017) następna okazja na dobry występ. Zielonogórzanie wybierają się do Bydgoszczy.

Miejmy nadzieję, że z Taku Takakiwa w składzie powalczą o dobry rezultat.