6 stycznia br. zostanie rozegrane spotkanie 10. kolejki Lotto Superligi tenisa stołowego pomiędzy Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, a ZKS Palmiarnia Zielona Góra.

Gospodarze piątkowego meczu zajmują 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 13 pkt. Zielonogórzanie aktualnie znajdują się na 10 pozycji w tabeli z 9 pkt. Bydgoszczanie w poprzedniej kolejce wygrali po zaciętym pojedynku z Dojlidami Białystok 3:2, natomiast ZKS pokonał na wyjeździe Rzeszów 3:1. Skład Gwiazdy to Hindus Desai Harmeet, który jest niepokonany od 5 ostatnich pojedynków, węgierski obrońca Adam Pattantyus, Polak Marek Badowski oraz azjatycka „gwiazda” Chao Zang, który występował w chińskiej Superlidze i pokonał min.: Fan Zhendonga i Xu Xina. Kibicom tenisa stołowego nie trzeba przedstawiać tych nazwisk. Dla mniej wtajemniczonych są to zawodnicy odpowiednio 2 i 3 na liście światowej ITTF. Goście na ten mecz udadzą się bez Taku Takakiwy i Jorgena Perssona. Skład będzie taki jak w poprzednich meczach: Lucjan Błaszczyk, który wygrał ostatnie swoje 4 pojedynki, Czech Miroslav Horejsi oraz Marco Golla lub Kamil Nalepa. Piątkowe zwycięstwo drużyny z Kujaw będzie szansą na zbliżenie się do pierwszej czwórki w tabeli. Dla Lubuszan oddalenie od strefy spadkowej.

Faworytem meczu będą gospodarze. Dysponują silniejszym składem i mają dwóch liderów a na 6 dotychczas rozegranych meczy z ZKS wygrali 5. Atutami Palmiarni jest seria dwóch zwycięstw w 2 ostatnich kolejkach, wysoka forma Lucjana Błaszczyka i solidna gra Mira. Być może czeka nas jakaś niespodzianka w wykonaniu któregoś z młodych zawodników, chociażby taka jaką w zeszłym sezonie sprawił Kamil Nalepa podczas meczu w Bydgoszczy, kiedy pokonał w decydującej grze Artura Białka 3:2.

Spotkanie zostanie rozegrane 6 stycznia w Bydgoszczy o godz. 18:00. Zapraszamy do śledzenie transmisji na stronie internetowej Lotto Superligi www.superliga.com.pl.