Decyzją Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego z dnia 31 marca 2020 r. zakończono rozgrywki ligowe na szczeblu centralnym. Tym samym za rozstrzygnięcia końcowe sezonu 2019/20 przyjęto aktualne tabele ligowe i ratio (z uwagi na różną liczbę rozegranych meczów przez poszczególne drużyny, parametrem decydującym o kolejności jest ratio, czyli stosunek zdobytych punktów do liczby rozegranych meczów). Co to oznacza dla zielonogórskiego zespołu? A to, że po roku do Zielonej Góry wraca Superliga tenisa stołowego.

Przed sezonem mówiło się o tym, że ZKS ma chrapkę na awans. Oprócz naszej drużyny w gronie faworytów wymieniane były zespoły z Ostródy I i Rumii. Liderująca od pierwszej kolejki drużyna ZKS Palmiarni I pewnym krokiem zmierzała do najwyższej klasy rozgrywkowej.  Nasza ekipa wykonała kawał dobrej roboty i już po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego wypracowała sobie sporą przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. W drugiej rundzie co prawda zdarzyły się wpadki, ale ekipy z Rumii i Ostródy też potraciły punkty.

Zielonogórska drużyna zdobyła 26 pkt. w 15 meczach, o 4 punkty wyprzedziła drużynę z Rumii i o 7 pkt zespół z Ostródy. Nasz zespół odniósł 12 zwycięstw, 2 razy zremisował i poniósł 1 porażkę. Do końca rundy

https://www.pzts.pl/rozgrywki-ligowe/liga/39/

Najskuteczniejszym zawodnikiem ZKS jest Jakub Perek, który ma bilans 25:3. Warto zaznaczyć, że Jakub dwie gry musiał oddać walkowerem, gdyż kontuzja uniemożliwiała mu grę. Kolejnym z liderów jest Kamil Nalepa, który rozgrywa bardzo dobry sezon. Kamil ma bilans 24:6 i obecnie jest trzeci w rankingu ligowym. Łukasz Wachowiak legitymuje się bilansem 14:16, który jest na pewno poniżej oczekiwań trenerów jak i samego zawodnika. Igor Misztal ma bilans 18:9 i jest pewnym punktem drużyny. W zespole wystąpił jeszcze Jakub Jankowski z bilansem 2:3.

Drużyna

Najciekawszy mecz – 4 kolejki z Rumią, gdzie ZKS przegrywał 1:3 lecz zdołał odwrócić losy meczu i wygrać 6:4.
Najlepszy mecz – 5 kolejki w derbowym pojedynku z Gorzowem Wlkp. wygrany 9:1
Najsłabszy mecz – 15 kolejki z Wiązowną zremisowany 5:5

Wywiad z trenerem głównym ZKS Palmiarnia Lucjanem Błaszczykiem:
https://www.zachod.pl/183573/pingpongisci-zks-palmiarni-w-superlidze/

Gratulacje należą się zawodnikom, trenerom, sponsorom i wszystkich osobom, którzy przyczynili się do awansu ZKS Palmiarni do Superligi.

W tym trudnym momencie, w którym się znaleźliśmy, wszystkim zawodnikom, rodzicom i całej rodzinie tenisowej życzymy zdrowia i wytrwałości.

{sigallery}2020-04-05-awans{/sigallery}