W Wielki Piątek zostanie rozegrana 18 kolejka Lotto Superligi, a w niej zielonogórski zespół podejmie we własnej hali zespół Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz.

Obie drużyny wygrały ostatnie swoje spotkania. Palmiarnia pokonała na wyjeździe Pogoń Lębork 3:0, a Zooleszcz wygrał we własnej hali z Kolpingem Jarosław 3:2. Gwiazda dysponuje szerokim składem, dlatego trener Zbigniew Leszczyński ma duże pole manewru. Najprawdopodobniej Bydgoszczanie wystąpią w takim składzie, jak w ostatnim meczu: Anglik Andrew Baggale, który zaskakuje skutecznością, indywidualny wicemistrz Polski Marek Badowski i Koreańczyk Kang Doong Hoon, który rozegrał dopiero jeden pojedynek w Superlidze. W składzie widnieją jeszcze Węgier Adam Pattantyus, Hindus Desai Harmeet (przebywa na Mistrzostwach Azji) i Chińczyk Chao Zhai. Natomiast u nas bez zmian: Lucjan Błaszczyk, Miro Horejsi i Kamil Nalepa. Szefowie ZKS-u na razie nie widzą potrzeby ściągnięcia Taku Takakiwy, ponieważ sytuacja w tabeli jest korzystna, a przewaga nad strefą spadkową urosła do 10 punktów. W pierwszym meczu tych drużyn nasz zespól wystąpił również bez Takakiwy i odniósł niespodziewane zwycięstwo w Bydgoszczy. Kapitalne spotkanie rozegrał Błaszczyk, zdobywca 2 punktów. W piątkowym spotkaniu faworytem będą goście, którzy walczą o play off i będą chcieli się zrewanżować za porażkę z pierwszej rundy. ZKS mimo, że walczy o utrzymanie, też ma szanse na grę o medale. Do strefy medalowej tracą tylko 4 punkty i mają jeden mecz zaległy. Zapowiada się ciekawe widowisko, gdyż drużyny będą chciały sprawić swoim kibicom miły prezent na Wielkanocnego Zajączka w postaci zwycięstwa.

Mecz zostanie rozegrany 14 kwietnia o godzinie 18.00 w hali sportowej WOSiR Drzonków. Zapraszamy do hali kibiców, a dla tych, którzy będą przygotowywać świąteczne potrawy, do oglądania transmisji z meczu na stronie internetowej www.superliga.com.pl