W trzeciej kolejce LOTTO Superligi 30 września zielonogórzanie zmierzą się z brązowymi medalistami z zeszłego sezonu – zespołem PKS Kolping Frac Jarosław.

W dotychczasowych meczach tego sezonu obie drużyny zgromadziły po 1 punkcie i sąsiadują ze sobą w tabeli (8 jest ZKS, 9 Kolping). Jarosławianie podczas inauguracji ligi przegrali w Ostródzie 3:0. Kolejnej porażki doznali we własnej hali z drużyną z Bydgoszczy 2:3. Zielonogórzanie w pierwszym meczu sezonu pechowo przegrali we włanej hali z Toruniem 2:3, a w drugiej kolejce polegli w Grodzisku Mazowieckim 1:3. Przed sezonem w ekipie z Podkarpacia doszło do rewolucji kadrowej. Wymieniono cały zeszłoroczny skład. Na ten sezon zakontraktowano Brazylijczyka Gustavo Tsuboi – uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, Czecha Dimitrija Prokopcova – uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i Polaka Jakuba Kosowskiego. ZKS poszedł inną drogą i pozostał w niezmienionym składzie: Lucjan Błaszczyk, Miroslav Horejsi i Taku Takakiwa. Widząc jak mocna i wyrównana jest liga szefostwo ZKS-u bardzo szybko zareagowało na wyniki drużyny i już w najbliższym meczu zobaczymy zielonogórskiego „ Samuraja”. W tym sezonie każdy punkt zdobyty może być na wagę przysłowiowego „złota” w walce o utrzymanie. Miejmy nadzieję, że Taku będzie błyszczał jak w zeszłym sezonie i będzie liderem zespołu z Ziemi Lubuskiej. W piątkowy wieczór minimalnym faworytem wydaje się drużyna gospodarzy, która w końcu zagra w optymalnym składzie i na swojej ulubionej hali w Drzonkowie.

Mecz zostanie rozegrany 30 września 2016 r. na hali sportowej WOSiR Drzonków o godzinie 18:00. Dla tych, którzy nie będą mogli obejrzeć meczu na żywo w Drzonkowie, będzie prowadzona transmisja internetowa: www.tenis-stolowy.zks.pl oraz www.superliga.com.pl

Serdecznie zapraszamy do dopingowania naszym zawodnikom.

Zapraszamy również do oglądania w internecie:

{youtube}N4Vxh0vQ_vg{/youtube}