Przed nami ostatnie spotkanie 4. kolejki Wschodzący Białystok Superligi, w którym mistrzowie Polski z Grudziądza podejmą we własnej hali ZKS Palmiarnię Zielona Góra.

Podopieczni Piotra Szafranka, po trzech zwycięstwach ligowych i triumfie w 2. kolejce grupowych eliminacji Ligi Mistrzów, zajmują 4. pozycję w tabeli Supelrigi. Z kolei goście z Zielonej Góry po dwóch zwycięstwach i jednej porażce, plasują się na 6. miejscu ligowej tabeli.

Faworytem spotkania są gospodarze, ale rywalizacja Lucjana Błaszczyka z Wang Yangiem czy młodym Patrykiem Zatówką zapowiada się niezwykle ciekawie. W meczu zabraknie pewnie Japończyka Taku Takakiwy, bo jak powiedział Paweł Sroczyński – trener Palmiarni, celem zespołu nie jest pierwsza czwórka, a spokojne utrzymanie się w rogrywkach. Dlatego też tylko kilka razy w ciągu całego sezonu polscy kibice będą mogli zobaczyć na żywo takich zawodników, jak wspomnianego Takakiwę czy Joergena Perssona.

Dzięki temu spory kredyt zaufania i duże możliwości zdobycia cennego doświadczenia otrzymuje najmłodszy w składzie Palmiarni – Kamil Nalepa, który pod nieobecność Szweda i Japończyka może rywalizować ze straszymi od siebie superligowcami. Już w Grudziądzu, występując na pozycji nuer 3. będzie miał okazję zmierzyć się njaprawdopodobniej z Patrykiem Zatówką albo reprezentante Ukrainy – Yaroslavem Zhmudenką.

Spotkanie 4. kolejki Wschodzący Białystok rozpocznie się we wtorek 13. października o godzinie 18:00. Relacja livescore na www.superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live.

źródło: superliga.com.pl