Jedenasta kolejka Lotto Superligi tenisa stołowego zostanie rozegrana w piątek 13 stycznia. W niej zielonogórski ZKS zmierzy się z beniaminkiem Dojlidy Białystok.

Piątkowy przeciwnik jest bezpośrednim sąsiadem w tabeli. Zajmuje 8 miejsce z 13 punktami, a ZKS 9 miejsce z 12 punktami. W składzie drużyny z Podlasia występują: reprezentant Polski Wang Zeng Yi, który jest liderem zespołu, Pavel Platonov – reprezentant Białorusi, HO Kwant Kit reprezentujący Hongkong oraz młody Białorusin Aleksander Khanin. Dojlidy przed sezonem dokonały szeregu wzmocnień, a ze składu, który wywalczył awans, został tylko Khanin. W ostatnich kolejkach białostocczanie ponieśli cztery porażki. Ostatni mecz wygrali w listopadzie. Drużyna z Ziemi Lubuskiej wyraźnie odżyła w ostatnich tygodniach. Wygrali ostatnie 3 mecze i znacznie poprawili swój dorobek punktowy. Liderem jest niezawodny Lucjan Błaszczyk, bardzo ważne gry wygrywa Miro Horejsi i tylko czekamy na punkty Kamila Nalepy lub Marco Golli. Jak każdy mecz w tym sezonie ma on znaczenie dla układu w tabeli, a w niej ścisk. Zarówno w górnej, jak i w dolnej części. W obecnych rozgrywkach Lotto Superligi bardzo ciężko wskazać faworytów poszczególnych meczów. Patrząc po dyspozycji z ostatnich pojedynków faworytem jest nasza drużyna, jednak Dojlidy będą chciały przerwać serię porażek i to powinno zwiastować emocje w piątkowym meczu. Naprzeciw siebie staną koledzy z reprezentacji Błaszczyk i Wang, którzy jeszcze niedawno stanowili o sile reprezentacji Polski i zdobywali medale Mistrzostw Europy. Na pewno na tym meczu potrzebny będzie doping zielonogórskich kibiców Palmiarni.

Mecz zostanie rozegrany 13 stycznia (piątek) o godzinie 18:00 w hali CRS w Zielonej Górze. Miejmy nadzieję, że ta data nie okaże się pechowa dla naszych zawodników. Z meczu prowadzona będzie transmisja internetowa na stronie: www.tenis-stolowy.zks.pl lub www.superliga.com.pl . Zapraszamy na mecz.

mks