Już w najbliższy piątek kolejne spotkanie w Lotto Superlidze rozegra zielonogórska Palmiarnia, a przeciwnikiem w meczu 15 kolejki będzie Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Obie drużyny mają z goła odmienne cele na ten sezon, plasują się w różnych rejonach ligowej tabeli i posiadają różne nastroje przed piątkowym spotkaniem. Jak doskonale wiemy Bogoria chce odzyskać tytuł drużynowego Mistrza Polski i aktualnie plasuje się na 3 miejscu z 27 punktami. Gorsze nastroje w drużynie z Mazowsza panują po ostatnich występach. 3 punkty w trzech meczach to na pewno nie jest wynik marzeń dla Bogorii. Cel ZKS-u na ten sezon pozostaje niezmienny – utrzymanie w Lotto Superlidze. Aktualnie zawodnicy z Zielonej Góry zajmują 9 miejsce z 19 punktami na koncie i konsekwentnie zbierają punkty w meczach. W ostatnich trzech pojadynkach zielonogórzanie zdobyli 7 punktów i na chwilę mogą odetchnąć, gdyż odskoczyli od strefy spadkowej.

Jednak nie może nastąpić dekoncentracja, gdyż rywale za plecami także zdobywają punkty. W poprzedniej kolejce ZKS sprawił największą niespodziankę w 14 kolejce, pokonując lidera i aktualnego Mistrza Polski KS Unia AZS AWFiS Gdańsk 3:1, natomiast grodziszczanie przegrali wyjazdowy mecz w Jarosławiu 3:2. Skład naszej drużyny na mecz z Bogorią to: Lucjan Błaszczyk, Miroslav Horejsi (bohater spotkania z Gdańskiem) i Marco Golla lub Grzegorz Felkel. Przewidywany skład Bogorii na mecz z ZKS to: Japończyk Masaki Yoshida, który grał w poprzedniej kolejce, grecki defensor Panagiotis Gionis i młody Artur Michalczyk.

Trener Tomasz Redzimski nie będzie mógł skorzystać z aktualnego indywidualnego Mistrza Polski Daniela Góraka, który w tym terminie będzie występował w turnieju Belarus Open (na Białorusi wystąpi również Kamil Nalepa). Faworyt meczu??? Przy wynikach jakie padają w tym sezonie jest to niezwykle trudne. Patrząc na dyspozycję drużyn z ostatnich meczy faworytem są gospodarze, ale Bogoria nie może sobie pozwolić na stratę punktów, gdyż rywale z Gdańska i Działdowa mogą odjechać i strata punktowa może być już nie do odrobienia. Te dwa fakty przemawiają, że będzie to niezwykle ciekawy mecz, na który zapraszamy do hali sportowej WOSiR Drzonków 17 marca o godzinie 18:00.