W rozegranym w Wieliczce (Małopolska) bardzo ciekawym meczu LOTTO Superligi Palmiarnia Zielona Góra wygrała z Mistrzem Polski Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki 3:2. Podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka awansowali na 5 miejsce.

Gospodarze, czyli Palmiarnia, prowadzili 1:0, 2:1 i ostatecznie zwyciężyli za      2 punkty. Po 3 wygranych grudniowych spotkaniach mają na koncie już 20 punktów. Rywalom została do rozegrania jeszcze jedna kolejka 8 stycznia.

Punkty dla zielonogórskiej ekipy zdobyli w czwartek: w singlu Taisei Matsushita i Mateusz Zalewski oraz w deblu Kamil Nalepa/Mateusz Zalewski.

W pierwszej grze Japończyk pokonał Arkadiusza Żuka 3:0, co oznaczało, że.

Na 2:0 mógł podwyższyć Kamil Nalepa, ale Miłosz Redzimski wytrzymał końcówki w ciężkim pojedynku. Zielonogórzanin, który w tym sezonie ograł już m.in. Tomasza Kotowskiego, Daniela Góraka i Andrew Baggaleya, zwyciężył w pierwszym secie 11:7, a w drugim i trzecim prowadził po 10:8. Zresztą przy stanie 1:1 miał aż 5 piłek setowych (10:8, a następnie 11:10, 12:11, 13:12). Swoich szans jednak nie wykorzystał.

W wyrównanym meczu zawodników z rocznika 2005 Mateusz Zalewski triumfował 3:2 w rywalizacji z Michałem Gawlasem.

W ostatnim singlu Matsushita nie zatrzymał Redzimskiego. Japoński pingpongista przegrał pierwszego seta 2:11, a drugiego 8:11, chociaż prowadził 8:6. To oznaczało jego drugą porażkę w sezonie. Z kolei Miłosz Redzimski ma fantastyczny bilans 17-0 i został liderem rankingu indywidualnego.