Po blisko miesięcznej przerwie do stołów powrócą zawodnicy występujący w Superlidze Wschodzący Białystok tenisa stołowego. Przerwa była spowodowana przygotowaniami i startem w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Kuala Lumpur. Kolejnym przeciwnikiem zielonogórskiej drużyny będzie KU AZS Politechnika Rzeszów.

Inżynierowie zajmują w tabeli 10 miejsce z 14 punktami. W pierwszym meczu w Rzeszowie, Palmiarnia zwyciężyła 3:1. Punkty w tamtym meczu zdobyli Błaszczyk, Horejsi i Persson po 1. Honorowy punkt dla rzeszowian zdobył Tomasz Lewandowski, który pokonał Perssona. Drużyna z Podkarpacia w tym meczu wystąpi w składzie: Tomasz Lewandowski – 9 zwycięstw i 11 porażek, Mateusz Gołębiowski 10 zwycięstw i 12 porażek oraz Chorwat Tomislav Kolarek 8 zwycięstw i 18 porażek. Widać, że skład jest wyrównany, ale rzuca się brak lidera. W zespole jest co prawda Koreańczyk Choi Deok Hwa, jednak w tym sezonie jeszcze nie wystąpił w Superlidze i mało prawdopodobne, że przyjedzie do Zielonej Góry. Nasza drużyna po serii trzech zwycięstw jest na fali i w kolejnym meczu będą chcieli potwierdzić swoją dobrą dyspozycję. Przypuszczalny skład na mecz z AZS to: Lucjan Błaszczyk 11 zwycięstw i 11 porażek oraz Miroslav Horejsi 10 zwycięstw i 7 porażek. Na tę chwilę kierownictwo ZKS nie zdecydowało się na ściągnięcie do Zielonej Góry Taku Takakiwy lub Jorgena Perssona. Trzecim zawodnikiem będzie któryś z juniorów: Kamil Nalepa, Grzegorz Felkel, Łukasz Wachowiak lub Jakub Werner. Patrząc po bilansach zawodników obu drużyn, są one bardzo zbliżone, co może zwiastować ciekawy i wyrównany mecz. W mojej ocenie minimalnym faworytem tego spotkanie będą gospodarze. Ostatnie zwycięstwa wpłynęły pozytywnie na morale drużyny. Wystąpią we własnej hali przed licznie zgromadzonymi kibicami tenisa stołowego.

Mecz zostanie rozegrany 10 marca o godzinie 18:00 w hali Centrum Rekreacyjno- Sportowym w Zielonej Górze.
Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli być w hali i oglądać na żywo zawodników, transmisję przeprowadzi TV Nowa Dzielnica.