Po blisko trzech tygodniach przerwy w rozgrywkach do rywalizacji powraca Lotto Superliga tenisa stołowego. W 14 kolejce do Zielonej Góry zawita aktualny Drużynowy Mistrz Polski, uczestnik tegorocznej Ligi Mistrzów i lider tabeli KS, Unia AZS AWFiS Gdańsk.

Gdańszczanie w 13 meczach odnieśli 10 zwycięstw i zgromadzili 29 punktów. Zielonogórska drużyna po 13 kolejkach ma 5 zwycięstw i na koncie 16 punktów. Goście w poprzedniej kolejce odnieśli zwycięstwo 3:1 nad Jarosławiem, a gospodarze przegrali u wicelidera z Działdowa 3:2. Skład drużyny z Pomorza to: Japończyk Kai Konishi, który ma bilans 14 zwycięstw i 2 porażki, słowacki obrońca Yang Wang oraz aktualny Mistrz Polski w mikście Patryk Zatówka. W składzie jest jeszcze Szwed Mattias Oversjo, lecz zagrał tylko w czterech spotkaniach i mało prawdopodobne jest, aby trener Piotr Szafranek desygnował go w meczu. Skład Palmiarni na piątkowe spotkanie nie jest do końca znany. Pewne jest, że wystąpią Lucjan Błaszczyk, który czeka na przełamanie się od czterech pojedynków, Miroslav Horejsi, który w ostatnich meczach prezentował bardzo wysoką formę i widowiskową grę. Jako trzeci być może będzie Taku Takakiwa? Zielonogórski Azjata wystąpił na początku rundy w dwóch meczach, a po rozmowach z kierownictwem drużyny można wnioskować, że w tej rundzie częściej będzie korzystało z usług Taku. Jeżeli sympatycznego Japończyka zabrakłoby w piątek, jako trzeci będzie ktoś z dwójki Kamil Nalepa lub Marco Golla. Faworytem spotkania na pewno są goście, bez względu na to, w jakim składzie wystąpi ZKS. W pierwszej rundzie AZS pokonał ZKS 3:1, a jedyny punkt zdobył Miro Horejsi pokonując Zatówkę.

Spotkanie zostanie rozegrane 10 marca 2017 r. o godzinie 18.00 w hali sportowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Wszystkich fanów tenisa stołowego serdecznie zapraszamy. Mecz będzie można również obejrzeć w transmisji internetowej na stronach: www.superliga.com.pl i www.tenis-stolowy.zks.pl