Już kolejny raz reprezentacja województwa lubuskiego (w tym zawodnicy ZKS Drzonków) uczestniczyła w Międzynarodowych Mistrzostwach Młodzieży w tenisie stołowym w Hasselt (Belgia). W dniach 7-10.06.2019 rozegrano 27 edycję tego turnieju.

W rywalizacji udział wzięło blisko 400 zawodników z 13 krajów Europy (Belgia, Chiny, Francja, Irlandia, Niemcy, Luksemburg, Holandia, Dania, Szwecja, Litwa,Szwajcaria, Austria, i Polska) reprezentujących 62 kluby lub reprezentacji swoich regionów. Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych (żacy, młodzicy, kadeci, juniorzy, młodzieżowcy), dziewcząt i chłopców osobno.

Rywalizowano drużynowo i indywidualnie, na 4 halach sportowych na blisko 120 stołach. Po trzech dniach zmagań, możemy pochwalić się 5 medalami. Srebrny medal indywidualnie wywalczyła Klaudia Koryzna(MUKS Bocian Słońsk) w kategorii kadetek. Brązowy medal w grze pojedynczej młodzików zdobył Franciszek Papież(UKS Spartakus Otyń). Kolejny brązowy krążek zdobyli Szymon Marciniak w Juniorach-Elite oraz w turnieju drużynowym Kadetów-Elite – drużyna w składzie: Radosław Żelengowski, Konrad Zawadzki i Igor Franc. Bardzo dobrze spisał się rónież w turnieju trenerów – Radosław Żelengowski, któy zajął III miejsce.

Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.  Zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłości dobrymi wynikami naszych młodych „pingpongistów” na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

Więcej zdjęć na facebooku ZKS PALMIARNIA