Już 8 września br. drużyna ZKS Palmiarni Zielona Góra zainauguruje 28 sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu będzie Dekorglass Działdowo – brązowi medaliści ostatnich rozgrywek.

W tym sezonie Wschodzący Białystok Superliga Mężczyzn w tenisie stołowym jest bardzo silna, zaliczana do jednej z trzech najsilniejszych lig w Europie. Wystąpi w niej aż 28 zagranicznych graczy m.in. z Chin, Hong Kongu, Japonii, Brazylii oraz cała czołówka polskich zawodników. Na tle wszystkich drużyn ZKS Palmiarnia prezentuje się nieźle. Dokonała jednego wzmocnienia reprezentantem Japonii Taku Takakiwa – z którym wiązane są duże nadzieje. O sile zielonogórskiej drużyny stanowić będą jeszcze doskonale znani publiczności z poprzedniego sezonu: kapitan ZKS Lucjan Błaszczyk, Miroslav Horejsi, Jorgen Persson oraz utalentowani juniorzy Kamil Nalepa, Grzegorz Felkel, Łukasz Wachowiak i Kamil Trubiłowicz.

Najbliższy przeciwnik zielonogórzan Dekorglass Działdowo przed sezonem pozyskał trzech nowych graczy: Tang Peng (14 miejsce na liście światowej), Wong Chun Ting (18 miejsce na liście światowej) i Yoshimura Maharu (20 miejsce na liście światowej). Skład uzupełniają doświadczeni ligowcy: Jiri Vrablik, Xu Weliang i Patryk Chojnowski. Faworytem spotkania jest drużyna z Warmii i Mazur, pod warunkiem, że przyjedzie w swoim najmocniejszym składzie. W przeciwnym razie drużynę ZKS-u czeka zdobycz punktowa w meczu z Dekorglass Działdowo.

Na co stać w tym sezonie drużynę ZKS Palmiarnia? – Naszym głównym celem jest utrzymanie w lidze – mówi Józef Jagiełowicz. Podczas rozpoczynającego się sezonu mam nadzieję, że zawodnicy z Winnego Grodu dostarczą nam wielu emocji i sprawią niejedną niespodziankę w lidze. Taku Takakiwa ma być liderem drużyny, a w swoim CV może poszczycić się pokonaniem Zhang Jike i Dimitrija Ovtcharova. Jorgen Person dał próbkę swoich możliwości w ubiegłym sezonie i wprowadził pewność w drużynie. Lucjan Błaszczyk mimo upływających lat gra na wysokim poziomie, co udowodnił końcówką poprzedniego sezonu i nadal może napsuć dużo krwi niejednemu zawodnikowi. Miroslav Horejsi ograł się już sezon w Superlidze i może czuć się pewniej w ZKS-ie. Być może utalentowany junior wskoczy do składu przebojem i będzie zdobywał punkty w Superlidze? Jest jeszcze dużo pytań, na które poznamy odpowiedź podczas najbliższego sezonu. Pierwszy mecz ZKS-u z Dekorglassem Działdowo odbędzie się 8 września 2015 roku w hali CRS w Zielonej Górze o godzinie 18.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków tenisa stołowego na to spotkanie.