W sobotę 11 kwietnia zakończyła się rywalizacja w ramach Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego. Organizatorem tegorocznej edycji był ZKS Drzonków we współpracy z Zespołem Szkół w Otyniu, SP Drzonków i z UKS Spartakus Otyń.

W ramach ligi odbyło się 6 turniejów, gdzie reprezentanci szkół toczyli walkę w grach singlowych, zdobywając punkty za poszczególne miejsca i gromadząc je do łącznej punktacji końcowej. Sportowa zabawa zgromadziła 102 uczestników z wielu szkół podstawowych i gimnazjów. Do Drzonkowa i Otynia przyjeżdżali uczniowie: SP 6 N. Sól, SP Kargowa, SP Stary Kisielin, SP Zabór, SP Świebodzin, SP Ochla, SP 1 Z. Góra, SP Drzonków, G 1 N. Sól, G 2 N. Sól, G Zabór, G Świebodzin, G Kargowa, G Drzonków oraz tenisiści ZS Otyń. Rywalizacja przebiegała w duchu sportowej walki z zachowaniem fair-play. Oglądając mecze można było zobaczyć już duże umiejętności techniczne i taktyczne, które w wyrównanych meczach decydowały o wynikach końcowych. Poszczególni zawodnicy z dużym zaangażowaniem podchodzili do rywalizacji, czego wyrazem były okazywane emocje – radość, czasem łzy, które motywowały do dalszej pracy na treningach. Emocje udzielały się również rodzicom i opiekunom towarzyszącym młodym sportowcom, którzy nie wytrzymując napięcia w końcówkach meczy chwilowo opuszczali salę. Rywalizacja pokazała również jak wielką szkołą jest sport, który kształtuje charakter młodego człowieka, uczy radzenia sobie w chwilach porażki, pogratulowania przeciwnikowi wygranej przez podanie ręki, skromnej radości z wygranej tak aby nie stracić przyjaciół…

Uczestniczący w pingpongowych rozgrywkach zawodnicy byli ciepło przyjmowani w murach naszej szkoły. Mogli liczyć na życzliwość organizatorów. Zawsze mieli przygotowany posiłek regeneracyjny w postaci domowych ciast, drożdżówek, pączków itp., z czego chętnie korzystali podczas przerw w rywalizacji.

W klasyfikacji końcowej wielką rolę odegrał ostatni turniej, który w niektórych kategoriach decydował o ostatecznych miejscach, gdyż walka o podium trwała do ostatniej wygranej. I chociaż uczestnicy wiedzieli, że dla wszystkich przygotowane były pamiątki, to jednak każdy chciał zakończyć rywalizację na najwyższym miejscu. Na zakończenie LIGI uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i bony wartości 200zł. przeznaczone na udział w obozie sportowym w Limanowej (20 -30 lipiec 2015r). ufundowane przez ZKS Drzonków i UKS „Spartakus Otyń”.

Wyniki końcowe czterech najlepszych tenisistów w każdej kategorii.

SKRZACI
1m Danowski Damian – SP Drzonków
2m Dawidowicz Oskar – SP Świebodzin
3m Nowak Mikołaj – SP Otyń
4m Strzelczyk Mateusz – SP Otyń

SKRZATKI
1m Bartkowiak Weronika – SP Otyń
2m Taczkowska Amelia – SP Otyń
3m Maroszek Nikola – SP – Otyń
4m Dutczak Rozalia – SP Drzonków

ŻACY
1m Żelengowski Mateusz – SP Świebodzin
2m Czerniachowski Błażej – SP – Zielona Góra
3m Hulalka Filip – SP Otyń
4m Stefańczyk Kamil – SP Otyń

ŻACZKI
1m Puchała Klaudia – SP Otyń
2m Sidoruk Magda – SP Zabór
3m Krzywiecka Kamila – SP Otyń
4m Mróz Weronika – SP Zabór

MŁODZICZKI
1m Chmielik Marta – SP Ochla
2m Gładka Paulina – SP Drzonków
3m Dobrwolska Julia – SP Drzonków
4m Dawid Martyna – SP Otyń

MŁODZICY
1m Hawryliszyn Kamil -SP Otyń
2m Pajcz Kasjan – SP Kargowa
3m Rogowski Paweł – SP Przylep
4m Przybylak Kacper – SP Kargowa

KADETKI
1m Dudek Patrycja – GIM Otyń
2m Balicka Natalia – GIM Zabór
3m Balicka Wiktoria – GIM Zabór

KADECI
1m Kowalczyk Jakub Gim Otyń
2m Atłachowicz Michał – GIM Z.Góra
3m Lewandowski Filip – Gim Nowa Sól
4m Kołaczkiewicz Michał – GIM Otyń

Gratulujemy wyników. Mamy nadzieję, że Międzyszkolna Liga Tenisa Stołowego przyniosła uczestnikom dużo pozytywnych wrażeń , pozwoliła zaprezentować nabyte umiejętności w zakresie tenisa stołowego, aktywnie spędzić czas wolny, rozwinąć swoje sportowe zainteresowania oraz przyczyniła się do popularyzacji tej dyscypliny wśród młodzieży szkolnej. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii zdjęć