Piękna, piaszczysta plaża, morskie fale, dużo ruchu na świeżym powietrzu, boiska sportowe, rejs statkiem, – to nie opis wymarzonego miejsca na wakacje, ale rzeczywistość, w której przyszło się spotkać uczestnikom obozu sportowo-wypoczynkowego, zorganizowanego przez ZIELONOGÓRSKI KLUB SPORTOWY oraz STOWARZYSZENIE RACULA. Wzięło w nim udział ponad 120 dzieci z terenu Miasta Zielonej Góry oraz pobliskich miejscowości. Byli starsi i młodsi uczestnicy, ale wszyscy bawili się świetnie. Pogoda, chociaż w kratkę, nie była przeszkodą dla prawdziwych sportowców. W słoneczne dni kąpaliśmy się w morzu i opalaliśmy na plaży. Nad bezpieczeństwem zażywających kąpieli czuwała oczywiście wykwalifikowana kadra ratownicza. Nie zabrakło też ciekawych gier i zabaw rekreacyjnych, zajęć artystycznych i gier planszowych. Największą popularnością cieszyła się gra w piłkę nożną i siatkówkę plażowa, a także pływanie, gry i zabawy w wodzie, bilard i tenis stołowy. Zdrowa rywalizacja widoczna była również w różnego rodzaju konkursach i zabawach toczonych pomiędzy uczestnikami obozu, takich jak: „Karaoke”, „Podchody”, Dyskoteka”, czy też „Park linowy”. Dla młodzieży odbyły się pogadanki nt. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Tadeusza Różewicza, kard. Stefana Wyszyńskiego i Konstytucji 3 Maja. Walorem obozu były liczne wycieczki(Muzeum Oręża Polskiego, Port, Latarnia Morska, Molo, Pomniki, Twierdza Stare Miasto, Kołobrzeg, Park Rozrywki Zieleniewo, Fun Park Pomerania, rejs statkiem, Park Linowy, gokarty), mające przybliżyć dzieciom historię Kołobrzegu oraz jego znaczenie w rozwoju politycznym, społecznym i gospodarczym kraju. Dzieci bardzo chętnie i ambitnie rywalizowały ze swoimi rówieśnikami we wszystkich przygotowanych konkurencjach. Wieczorami nie mogło oczywiście zabraknąć ciekawych seansów filmowych(na dużym ekranie) oraz meczy Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Na zakończenie obozu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zdjęcie oraz worki z logo klubu i Miasta Zielona Góra.

Serdecznie dziękujemy KURATORIUM OŚWIATY w Gorzowie Wlkp. oraz URZĘDOWI MIASTA ZIELONA GÓRA, którzy dofinansowali nasz wyjazd. Dziękujemy również dyrekcji ZE nr 4 w Z.Górze za pomoc w organizacji obozu. Nie można nie wspomnieć o naszej wspaniałej kadrze: BIERNACKA EWA, KAPŁON BARBARA, PRZĄDKA PAULINA, MARCINIAK KATARZYNA, SROCZYŃSKI KAMIL, DZIKOWSKI ŁUKASZ, KARAŚKIEWICZ MAŁGORZATA, MITUTA MARZENA, STAMIROWSKI KRZYSZTOF, LOPKO BARTŁOMIEJ, BOGDAN METRYKOWSKI, DUDZIŃSKI MAREK oraz TOMASZ i PAWEŁ SROCZYŃSKI, która robiła wszystko aby uczestnicy mieli jak najciekawszy, bezpieczny pobyt podczas obozu.

Zdjęcia z obozu dostępne są na facebooku klubowym.

Tych wszystkich, którzy chcą się przekonać o tym, że rzeczywiście było wyjątkowo, zachęcamy do uczestnictwa w przyszłorocznym obozie.