1 września to nie tylko data historyczna rozpoczęcia II wojny światowej. W tym dniu uczniowie rozpoczynają naukę w szkole. W świecie tenisa stołowego to dzień oficjalnie rozpoczynającego się nowego sezonu 2020/21. Poprzedni sezon 2019/20 z powodu pandemii COVID – 19 został skrócony. Wiele imprez na świecie z różnych dyscyplin sportowych zostało przełożonych lub odwołanych: m.in. Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie, Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, tenisowy turniej Rolland Garros i wiele innych. W tenisie stołowy były to Drużynowe Mistrzostwa Świata,  Mistrzostw Europy seniorów, które miały się odbyć w Warszawie, Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów.  Decyzją Polskiego Związku Tenisa Stołowego Mistrzostwa Polski w kategoriach młodzieżowych zostały przełożone na wrzesień i październik 2020. Rozgrywki ligowe zostały zakończone z dniem podjęcia uchwały zarządu PZTS.

Liga startuje już w najbliższy weekend. ZKS Zielona Góra w tym sezonie posiada drużyny na każdym szczeblu rozgrywek od Superligi do 5 ligi. W najwyższej klasie rozgrywkowej ZKS będzie jednym z najmłodszych zespołów w składzie: Kamil Nalepa, Łukasz Wachowiak, Mateusz Zalewski, Mateusz Żelengowski, Piotr Chłodnicki i Taku Takakiwa. Drużyna na pewno nie będzie faworytem rozgrywek. Inne zespoły zakontraktowały zawodników z zagranicy. W czasie utrzymującej się pandemii i wprowadzanych ograniczeń wielu obcokrajowców, szczególnie Azjatów, może mieć problem z przylotami na mecz. Tym samym drużyny będą musiały grać w krajowych składach, gdzie zawodnicy ZKS prezentują się nieźle. Pierwszy mecz ZKS Palmiarnia rozegra w Grodzisku Mazowieckim z miejscową Bogorią w dniu 13.09. Na pierwszy mecz we własnej hali ZKS Palmiarnia zaprasza dnia 15.09 godzina 18.00. Ich rywalem będzie pretendent do tytułu Dekorglass Działdowo, który w swoim składzie posiada Jakuba Dyjasa aktualnego Mistrza Polski i najwyżej sklasyfikowanego polskiego zawodnika na liście ITTF.

Już 12 września przedsmak emocji Superligi. Do stołu wyjdą pierwszoligowcy. ZKS II Palmiarnia zagra we własnej hali z Kamix Małe Trójmiasto ATS Rumia. Mecz rozpocznie się o godzinie 16.00 na hali sportowej WOSiR Drzonków.

13 września WOSiR Drzonków ZKS będzie organizatorem Narodowego Dnia Tenisa Stołowego, który odbędzie się na hali tenisowej. http://tenis-stolowy.zks.pl/turnieje-indywidualne/ogolnopolskie/1684-narodowy-dzien-tenisa-stolowego.html.  Zapraszamy do udziału w zawodach dzieci, młodzież, amatorów i miłośników tenisa stołowego.

Za nami już kilka imprez, w których zawodnicy ZKS brai udział. Największa to IX Mini Cup. W zawodach udział wzięło około 150 uczestników z Polski i Niemiec. Ze względu na pandemię z turnieju wycofały się reprezentacje: Litwy, Norwegii, Belgii, Białorusi, Czech i Luksemburga. http://tenis-stolowy.zks.pl/turnieje-indywidualne/miedzynarodowe/1683-mini-drzonkow-cup-2020-podsumowanie.html

5 września odbył się III Młodzieżowy Turniej o Puchar Polskie Związku Tenisa Stołowego. W zawodach udział wzięło 106 uczestników w 5 kategoriach wiekowych. http://tenis-stolowy.zks.pl/turnieje-indywidualne/ogolnopolskie/1686-iii-mtts-o-puchar-pzts.html

W dniach 3 – 6.09 odbyły się przełożone Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W tych zawodach ZKS reprezentowali: Kamil Nalepa, Łukasza Wachowiak, Kacper Ligowski, Szymon Marciniak, trener Andrzej Kopecki. Z Sępólna Krajeńskiego, gdzie odbywały się zawody ZKS wrócił z 5 medalami.
Debel Nalepa/Wachowiak – złoto
Mikst Wachowiak/ Katarzyna Węgrzyn(AZS UE Wrocław) – złoto
Indywidualnie Nalepa – srebro, Wachowiak – brąz
Drużyna Nalepa/Wachowiak – brąz.
https://www.pzts.pl/aktualnosci/32-mmp-zloto-w-grze-pojedynczej-dla-artura-greli-i-katarzyny-wegrzyn/

Były to bardzo udane Mistrzostwa  dla naszych zawodników, a formę z zawodów utrzymają do najbliższych meczów ligowych.

Wszystkich sympatyków tenisa stołowego zapraszamy na mecze ligowe i imprezy organizowane przez ZKS.

{sigallery}2020-09-07-wdg{/sigallery}