Dobra wiadomość dla sympatyków ZKS Palmiarni Zielona Góra. Po przerwie świąteczno – noworocznej rozgrywki wznowi Superliga Wschodzący Białystok tenisa stołowego. Nasza drużyna rozpocznie rundę już 7 stycznia od wyjazdowego starcia z viceliderem rozgrywek – KS Dekorglass Działdowo. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie zielonogórzanie sprawili niespodziankę i pokonali zawodników z Działdowa 3:2 we własnej hali. Według informacji ze strony PZTS ten mecz będzie transmitowany na żywo przez telewizję Sport Klub oraz transmisję internetową na stronie www.superliga.com.pl. Początek spotkania godzina 18:00.

We własnej hali zielonogórzanie zaprezentują się 11 stycznia, a ich przeciwnikiem będzie PKS Kolping Frac Jarosław. Drużyna z Podkarpacia po pierwszej rundzie plasuje się na 4 miejscu w tabeli z dorobkiem 23 pkt. Zielonogórski zespół z 15 pkt. zajmuje 8 miejsce w tabeli. W tym sezonie drużyny spotkały się w Jarosławiu. Po bardzo dobrym meczu w wykonaniu naszej drużyny odniosła ona zasłużone zwycięstwo 3:1. Punkty w tym meczu zdobyli Taku Takakiwa – 2 (wygrał po 3:0 z Wangiem i Suchem). Jedno oczko dorzucił Lucjan Błaszczyk (wygrał z Suchem 3:1). Punkt dla gospodarzy zdobył Robert Floras, który pokonał Miroslava Horejsi 3:2. Pewnym punktem jest Wang Zeng Yi, który odniósł 9 zwycięstw i poniósł 4 porażki, oraz  pozyskani przed sezonem Robert Floras (9 zwycięstw i 4 porażki) oraz Bartosz Such  – 7 zwycięstw i 5 porażek.

ZKS w tym meczu prawdopodobnie wystąpi w składzie: Lucjan Błaszczyk 8 zwycięstw i 7 porażek, Miroslav Horejsi 6 zwycięstw i 6 porażek oraz Kamil Nalepa 1 zwycięstwo i 4 porażki. Od kierownictwa zespołu z Zielonej Góry nie ma informacji, żeby na ten mecz stawili się Taku Takakiwa czy Jorgen Persson. Wobec nieobecności w składzie Japończyka i Szweda faworytem spotkania są goście z Jarosławia. Posiadają bardziej wyrównany skład, gdzie każdy może być liderem i mierzą w podium Superligi. U nas ten ciężar będzie spoczywał na Lucjanie Błaszczyku i Mirosławie Horejsi. Na pewno miłą niespodzianką byłby punkt Kamila Nalepy lub innego młodego zawodnika.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie do hali CRS w Zielonej Górze 11 stycznia o godzinie 18:00. Emocji na pewno nie zabraknie!