Piękna, piaszczysta plaża, morskie fale, dużo ruchu na świeżym powietrzu, boiska sportowe, wydmy, rejs statkiem, – to nie opis wymarzonego miejsca na wakacje, ale rzeczywistość, w której przyszło się spotkać uczestnikom obozu sportowo-rekreacyjnego, zorganizowanego przez ZIELONOGÓRSKI KLUB SPORTOWY oraz STOWARZYSZENIE RACULA. Wzięło w nim udział blisko 100 dzieci z terenu Miasta Zielonej Góry oraz pobliskich miejscowości.

Byli starsi i młodsi uczestnicy, ale wszyscy bawili się świetnie. Pogoda, chociaż w kratkę, nie była przeszkodą dla prawdziwych sportowców. W słoneczne dni kąpaliśmy się w morzu i opalaliśmy na plaży. Nad bezpieczeństwem zażywających kąpieli czuwała oczywiście wykwalifikowana kadra ratownicza. Nie zabrakło też ciekawych gier i zabaw rekreacyjnych. Największą popularnością cieszyła się gra w piłkę nożną i siatkówkę plażowa, a także pływanie, gry i zabawy w wodzie. Zdrowa rywalizacja widoczna była również w różnego rodzaju konkursach i zabawach toczonych pomiędzy uczestnikami obozu, takich jak: „Karaoke”, „Podchody”, czy też „Park linowy”. Dzięki licznym wycieczkom pieszym, mieliśmy okazję lepiej poznać miasto i port w Darłówku. Obozowicze odbyli również rejs statkiem „UNICUS”, „tramwajem wodnym” oraz zobaczyli „Ruchome Wydmy” w Słowińskim Parku Narodowym. W „Scenie Kulturalnej” na plaży uczestnicy obozu obejrzeli film „Bardzo Fajny Gigant”, „Angry Birds” oraz przedstawienie „Niestraszków”. Nie zabrakło również wyjścia do kina 7D, Parku Wodnego oraz na wesołe miasteczko. Dzieci bardzo chętnie i ambitnie rywalizowały ze swoimi rówieśnikami we wszystkich przygotowanych konkurencjach. Wieczorami nie mogło oczywiście zabraknąć ciekawych seansów filmowych(na dużym ekranie) oraz meczy Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Jednak największe wrażenia wśród obozowiczów sprawiło wyjście na międzynarodowy zjazd pojazdów militarnych oraz przejazd wojskowym wozem z lat II wojny światowej. Na zakończenie obozu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy URZĘDOWI MIASTA ZIELONA GÓRA, które dofinansowało nasz wyjazd. Nie można nie wspomnieć o naszej wspaniałej kadrze: BIERNACKA EWA, NAPIERALSKA MARTA, KAPŁON BARBARA, MARKOWICZ KAROLINA, RAKOWSKI TOMASZ, GOŚCIAŃSKI PIOTR, BOGDAN METRYKOWSKI oraz TOMASZ SROCZYŃSKI, która robiła wszystko aby uczestnicy mieli jak najciekawszy, bezpieczny pobyt podczas obozu.

Tych wszystkich, którzy chcą się przekonać o tym, że rzeczywiście było wyjątkowo, zachęcamy do uczestnictwa w przyszłorocznym obozie…

Mega galerię zdjęć znajdziecie pod tym adresem (klik)

Kierownik obozu: Sroczyński Paweł