VIII-ta edycja Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego – MINI DRZONKÓW CUP 2019 za nami. W dniach 29.08.-01.09.2019 na obiektach WOSiR w Drzonkowie, na dwóch halach sportowych, na 60 stołach rozegrano kilka tysięcy pojedynków.

W czwartek, w turnieju deblowym w godz.20.00-24.00 uczestniczyło 58 par męskich i 14 par damskich. Od piątku do niedzieli rozgrywane były turnieje drużynowe i indywidualne.(dziewczęta składy 2-osobowe, chłopcy składy 3-osobowe) 73 drużyny, ponad 300 uczestników z Niemiec, Luksemburga, Litwy, Ukrainy i z Polski. Konkurencje singla i drużyny rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych: ŻAKÓW, MŁODZIKÓW, KADETÓW, JUNIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW – osobno dziewczęta i chłopcy. W piątek w godz. 20.00-23.00 odbył się turniej indywidualny seniorów( trenerów, opiekunów).

W sobotę o godz.19.00 uczestnicy turnieju mięli możliwość obejrzenia inauguracji sezonu 1 Ligi Tenisa Stołowego. ZKS Palmiarnia podejmowała KS Dasz Bór Karnieszewice. Gospodarze zwyciężyli  9:1 i objęli prowadzenie w tabeli.

Cztery dni prawdziwego FESTIWALU TENISA STOŁOWEGO w ZIELONEJ GÓRZE. Turniej pod patronatem naszego olimpijczyka Lucjana Błaszczyka.

W ramach MINI DRZONKÓW CUP 2019 rozgrywany był POLSKO NIEMIECKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO. Projekt finansowany przez Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr. Uczestnikami tego wydarzenia było 30 zawodników z Niemiec – Automation Cottbus(Neuzelle, Frauendorf) oraz 30 zawodników z Polski – ZKS Palmiarnia.

Uczestnicy tego turnieju również zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami.

Każdy z zawodników rozegrał blisko 20 pojedynków. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz dyplom. Zawodnicy, deble, drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymali medale, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę TIBHAR, Podziękowania należą się dla SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO, który wsparł imprezę poprzez program Lubuskie Obywatelskie  Inicjatywy Młodzieżowe,  MIASTA ZIELONA GÓRA – projekt”Moim hobby jest sport”, Nadleśnictwa Bytnica oraz firmy NORDIS. Organizacyjnie turniej przeszedł bardzo sprawnie. Dziękujemy bardzo firmom/instytucjom, które wsparły to wydarzenie sportowe, a są nimi: NORDIS, AUTOMAXMAR ZIELONA GÓRA, NADLEŚNICTWA BYTNICA. Dziękujemy Dyrektorowi WOSiR – Bogusławowi Sułkowskiemu i pracownikom ośrodka, za współpracę i pomoc przy organizacji tego turnieju. Warunki bazowe WOSiR w Drzonkowie są jednym z najlepszych w kraju, a może i w Europie. Dziękujemy sędziom: głównemu – Bartoszowi Bartkowiczowi oraz zastępcom dzięki nim tak sprawnie turniej się odbył. Dziękujemy wolontariuszom – ich praca była nieoceniona. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację MINI DRZONKÓW CUP 2019. Wszyscy uczestnicy wyjeżdżając, mówili do zobaczenia za rok – co najlepiej świadczy, że turniej należy uznać za bardzo udany.

Zdjęcia z imprezy dostępne na funpagu ZKS-u:

https://www.facebook.com/zks.drzonkow/ i https://www.facebook.com/klub.sportowy.zg/

{sigallery}2019-09-03-mdc-podsumowanie{/sigallery}